شاهرود_ آیین رونمایی از ۲ کتاب نویسندگان شاهرودی در نشست شورای اسلامی این شهر برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۸۲۵۹۲
|
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱

به گزارش خبرگزاری بسیج،  آیین رونمایی از ۲ کتاب نویسندگان شاهرودی در نشست شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

در این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: کتابداران این استان در نیمه نخست امسال ۱۰ هزار فعالیت فرهنگی در سامانه نهاد کتابخانه های عمومی کشور ثبت کردند.

محمد طاهریان اظهار کرد: بیش از سه هزار فعالیت فرهنگی به ثبت رسیده در این سامانه را کتابداران شهرستان شاهرود انجام دادند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: در این مدت در بخش کودک کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود یکهزار و ۳۴۶ فعالیت فرهنگی در این سامانه ثبت و در فضای مجازی باز نشر شد.

او با بیان اینکه تجربه موفق کتابداران شهرستان شاهرود در برپایی لیگ کتابخوانی به مدت چهار سال پیاپی شایسته تقدیر است تاکید کرد: به این علت دبیرخانه لیگ کتابخوانی در استان سمنان به شهرستان شاهرود سپرده شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: تجلیل از برگزیدگان و نخبگان باعث افزایش انگیزه در جوانان و نوجوانان خواهد شد.

هادی عامریان افزود: به واسطه رشد مطالعه در بین دانش آموزان مقطع متوسطه شاهرود آنان امسال ۱۱۲ رتبه زیر ۲ هزار در آزمون سراسری دانشگاه ها کسب کردند.

حمیده محبی عضو شورای شهر شاهرود گفت: براساس مصوبه فرهنگی شورا برای حمایت از مولفان، خرید ۳۰ نسخه از کتاب های نویسندگان بومی که درشورای اسلامی شهر رونمایی می شود انجام می شود.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: با هدف افزایش مطالعه کتاب های غیر درسی در بین دانش آموزان مقطع متوسطه لیگ کتابخوان را از چهار سال گذشته در این شهرستان با همت کتابداران راه اندازی کردیم.

سید ابراهیم موسوی افزود: افزایش انگیزه ، رقابت سالم و مشارکت اجتماعی از جمله اهداف برپایی لیگ های کتابخوانی به شمار می رود.

اعضای شورای شهر شاهرود هم بر افزایش سرانه مطالعه در کشور، حمایت از ورود کتاب به سبد خانوار و ایجاد فضای مطالعاتی در بوستان های شهر شاهرود تاکید کردند و خواستار حمایت بیشتر از نویسندگان بومی در چاپ کتاب و توسعه مطالعه شدند.

دراین نشست نسرین قربانی نویسنده کتاب «جنگ می توانست نام زنی باشد»که در ۶۴ صفحه توسط انشارات فصل پنجم تهران به زیور چاپ آراسته شده درباره شعر سپید با موضوعات اجتماعی این کتاب توضیح داد.

همچنین مریم یکه باش نویسنده کتاب«از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی» نیز که در ۱۰۲ صفحه در انتشارات تیرگان با موضوع  نقد تطبیقی جنبه های محتوایی و فکری گلستان سعدی و بهارستان عبدالرحمان جامی منتشر شده است با حاضران بحث و تبادل نظر کرد.

در آیین رونمایی این ۲ کتاب با اهدای لوح از نویسندگان بومی این آثار تقدیر شد.  

ارسال نظرات
پر بیننده ها