تبریز- جلسه برنامه ریزی برای عملیاتی نمودن آموزش حرفه های منتخب در راستای پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان در اتاق تبریز برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۸۲۶۹۳
|
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز، جلسه برنامه ریزی برای عملیاتی نمودن آموزش حرفه های منتخب(رشته های الکترونیک و مکانیک) در راستای پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان با حضور علیرضا مقیدی، مدیر پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان در اتاق تبریز برگزار شد. 

، نائب رییس اتاق بازرگانی تبریز در این جلسه، اجرای این پروژه همکاری را به عنوان راهکاری در راستای پیشرفت صنعتی در استان عنوان کرده و گفت: این آموزش ها اثرات خود را در کشورهای پیشرفته به خوبی نشان داده که عملیاتی سازی آن در استان نیز می تواند تحولی بزرگ در حوزه تولید و صنعت به وجود آورد. 

ابوالفتح ابراهیمی با بیان اینکه این حرکت، هدف بزرگی را دنبال می کند، گفت: هدف آن رشد صنعت همراه با آگاهی است و با اجرایی شدن آن دانش آموزان ما می توانند پیش بینی درستی از آینده یافته و علاقه مندی خود را شناخته و به دنبال آن بروند. 

وی ادامه داد: طی این طرح دانش آموزان در حین تحصیل، دوره های لازم عملی را در کارخانجات آغاز خواهند کرد که این امر بر رشد و توسعه اقتصادی کشور تاثیرگذار خواهد بود. 

  مدیر پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان نیز هدف اصلی این پروژه را معرفی و ایجاد ساختار عناصر آموزش دوگانه شغلی در ایران با کارایی موثر در آموزش مشاغل مورد نیاز صنایع و بنگاه‌های اقتصادی دانست و گفت: انتظار می ‌رود با تقویت روابط همکاری بین سازمان فنی و حرفه‌ای، اتاق های بازرگانی و تشکل های تخصصی نیاز های آموزش شغلی بنگاه های اقتصادی شناخته شده و برنامه های آموزشی با توجه به نیاز روز صنعت تدوین و در نهایت منجر به بالا رفتن سطح مهارتی نیروی کار متخصص در ایران شود.

علیرضا مقیدی، ادامه داد: در فاز اول این پروژه قصد معرفی طرح به واحدهای تولیدی و تامین زیرساخت های لازم ادارات فنی و حرفه ای را داشتیم و حال نیز قدم در راه فاز دوم و عملیاتی سازی طرح گذاشته ایم. این سیستم آموزشی کمک خواهد کرد که صنایع ما در تربیت نیروی ماهر فعال شده و نیروی مورد نیاز خود را آموزش دهند. 

در عملیاتی نمودن فاز دوم پروژه های استان های پایلوت از واحدهای تولیدی – صنعتی با کمک تشکل های ذیربط در استان ها، نیازهای آموزشی طی فرم های از قبل تهیه و تدوین و جمع آوری شده و در طی چهار ماه آینده دوره های تخصصی در رشته های بازرسی فنی جوش، تراشکاری سی ان سی، فرزکاری سی ان سی، برق کار صنعتی، الکترونیک کار صنعتی و کاور پی ال سی با همکاری اتاق بازرگانی تبریز، اداره کل آموزش فنی و حرفه ایتوسط مربیان فنی و حرفه ای و استادکاران موجود در واحدهای تولیدی صنعتی با گذراندن دوره های تخصصی تدریس ( پداگوژی) در محل کارخارنجات با سرفصل های تعیین شده از طرف سازمان فنی و حرفه ای اجرا خواهد شد.
 
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار