سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تأکید کرد حزب الله هرگز وارد جنگ داخلی نخواهد شد.
کد خبر: ۹۳۸۳۳۰۴
|
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

به گزارش  خبرگزاری بسیج به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید هاشم صفی الدین دیروز در سخنانی در سالگرد شهادت حاتم حمادی الحاج علاء هشدار داد کسانی می‌خواهند تجربه جنگ داخلی را که برای لبنانی‌ها و به خصوص مسیحیان، مصیبت‌های زیادی داشت تکرار کنند و این کار را نیز می‌خواهند به بهانه دروغینی یعنی حمایت از جامعه مسیحی در برابر تهدیدات انجام دهند.

سید هاشم صفی الدین گفت: ما هرگز لباس جنگ داخلی را به تن نخواهیم کرد. همگان -بزرگ و کوچک- این را گوش کنند که حزب الله برای نبرد‌های خیابانی و کوچه و بازار به وجود آورده نشده است. حزب الله برای نبرد شکستن سر‌های زورگویان این جهان در منطقه ما و در صدر آن‌ها آمریکا و صهیونیسم، ایجاد شده، قدرتمند شده و پیروز هم شده است.

ما اگر قبل از جنایت الطیونه می‌گفتیم برخی، سلاح و تک تیرانداز و ... دارند می‌گفتند چرا مردم را متهم می‌کنید؟ آن‌ها به فکر ایجاد جنگ داخلی هستند که شکست خوردند. نه حزب القوات اللبنانیه (به سرکردگی سمیر جعجع) و نه اربابان آن و نه بزرگتر از آنها؛ هیچکدام نمی‌توانند محور مقاومت و این جامعه را به جنگ داخلی بکشانند. آن‌ها می‌خواهند تجربه‌ای را که مصیبت‌های زیادی را برای کل لبنان و برای جامعه مسیحیت به بار آورده است دوباره تکرار کنند. امروز بزرگترین و تازه‌ترین دروغی که مطرح می‌شود آن است که برخی از لبنانی‌ها (حزب القوات اللبنانیه) می‌خواهند امنیت مسیحیان را در برابر تهدیدها، محافظت کنند. آمریکا با آنان چه کرد؟ این افغانستان شاهدی است که آمریکا با ملت‌ها چگونه رفتار می‌کند.

ارسال نظرات