تبریز- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: ریشه عمده مشکلات مربوط به گرانفروشی در بازار، به قیمت‌گذاری اجناس و کالاها از سوی واحدهای تولیدی بر می‌ شود.
کد خبر: ۹۳۸۳۳۲۲
|
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، سیداحد یوزباشی در جلسه کمیته حقوقی تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی افزود: با توجه به اینکه منشأ قیمت گذاری، واحدهای تولیدی هستند و بر اساس سیاست‌های ابلاغی سازمان تعزیرات حکومتی، کنترل باید از منشأ انجام شود بنابراین گشت‌های مشترک بازرسی از این واحدها انجام می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم در اولویت قرار گرفتن بازرسی از واحدهای تولیدی از سوی گشت‌های مشترک اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم در این زمینه باید انجام و اقدامات ضروری اتخاذ شود.

یوزباشی اضافه کرد: گشت‌های مشترک باید قیمت گذاری و سود حاشیه‌ای ایجاد شده در واحدهای تولیدی را که بخش عمده مشکلات مربوط به گرانفروشی ها را به وجود می‌آورد، کنترل کنند.

یوزباشی، برنامه ریزی فوری و شروع این بازرسی‌ها را خواستار شد و ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده، گشت‌های مشترک این نهاد و سازمان صنعت، معدن و تجارت به صورت مستمر در بازار حضور یافته و قیمت‌ها را کنترل و با متخلفان برخورد خواهند کرد.

وی یادآوری کرد: روند بازرسی گشت‌ها از بازار باید هر روز با جدیت بیشتر ادامه یابد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها