خبرهای داغ:
حجت الاسلام زهرایی گفت: گام اول برای تمدن سازی، اصلاح و تغییر باورهای ما نسبت به این تمدن است و گام دوم قوانین و باورها است که باید حرکت به این سمت را تسهیل کند.
کد خبر: ۹۳۸۴۲۳۱
|
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، حجت‌الاسلام جواد زهرایی در آئین افتتاحیه رویداد پیشگام که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد اظهار کرد: ما به شدت معتقدیم در مسیر تمدن واقعی اسلامی هستیم و برای اینکه این تمدن اسلامی شکل بگیرد همه ظرفیت ها باید کنار همدیگر قرار بگیرید.

وی افزود: ظرفیت‌های عظیمی همچون خانواده، ظرفیت یکپارچه مردمی و ظرفیت نهادها و دستگاه های کشور باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین عنوان کرد: گام اول برای تمدن سازی، اصلاح و تغییر باورهای ما نسبت به این تمدن است و گام دوم قوانین و باورها است که باید حرکت به این سمت را تسهیل کند.

وی با بیان اینکه گام سوم اصلاح سبک زندگی است که باید گویای این تمدن باشد، تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم با تحقق این سه اصل زمینه حرکت به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی را فراهم کنیم.

حجت الاسلام زهرایی اضافه کرد: مسئله امیدآفرینی جزو مهمترین دغدغه های نظام اسلامی است و اینکه رویدادی در استان معرفی می شود و بیش از ۴۰۰ جوان دغدغه مند نخبه با دغدغه در این رویداد شرکت می کنند نشان از امید و دغدغه جوان نسبت به محیط اطراف خود است.

وی عنوان کرد: در موضوع گفتمان سازی هم باید ویژه وقت بگذاریم و اهداف اسلام ناب باید به درستی تبیین و فهمیده شود.

زهرایی اضافه کرد: آنچه باعث شد قیام سیدالشهدا ماندگار و ابدی شود این بود که گفتمان سیدالشهدا گفتمان اسلام ناب است و تمام جوارح و تفکر او در اختیار این گفتمان قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: ما در زمان دفاع مقدس مردمی تر حرکت می کردیم اما بعد از جنگ ناخواسته و به واسطه شکل گیری دستگاه ها و نهادها حضور مردم را در صحنه کمرنگ کردیم و مردم هم به واسطه حضور همین دستگاه ها، از نقش آفرینی در جامعه دور شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: خیلی از اوقات منتظر شده ایم که دولت ها اتفاقاتی را رقم بزنند و فقط منتظر شدیم که از اتفاق نیفتادن ها گلایه کنیم و نقش خود را ندیدیم.

وی تصریح کرد: امروز باید به عنوان یک انسان دغدغه مند نقش خود را در جامعه پیدا کرده و نقش آفرینی کنیم.

زهرایی خاطرنشان کرد: یکی از گروه هایی که می توانند در جهت مردمی سازی فعالیت ها را دوباره آغاز کند بدون شک جوانان هستند.

وی با بیان اینکه در نگاه مقام معظم رهبری از شاخصه های جوان مومن تمدن‌ساز، امیدآفرینی، دور اندیشی، غیرت و دغدغه است، عنوان کرد: اگر قرار است حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی شکل و سرعت بگیرد باید دغدغه مند و در میدان باشیم و بدانیم مسیری که در آن هستیم مسیری جدی و دارای اهمیت است.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
آخرین اخبار