تبریز- نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: نباید مسئولیت ادارات و نهادها در قبال امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ شود.
کد خبر: ۹۳۸۴۲۸۹
|
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمدتقی پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر مراغه افزود: در این راستا وظیفه نهادهای متولی امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در بخش های فرهنگی، آموزشی و دانشگاهی سنگین است.

وی ادامه داد: از این رو تمامی مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در هر نهاد یا اداره ای باید موازین اسلامی و اخلاقی را مد نظر قرار داده و در مسیر خدمت به مردم گام بردارد.

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه همه آحاد جامعه در قبال این فریضه اسلامی مسئولیت دارند، گفت: باید با هرگونه مظاهر خلاف ارزش های اسلامی و قانون گریزی و تخلفات اداری برخورد قاطع شود.

وی افزود: با وجود تلاش و زحمات کادر درمانی در مراکز بیمارستانی در ایام کرونا، رعایت شئونات اسلامی در این اماکن عمومی و خدمات رسان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام پورمحمدی اضافه کرد: همچنین نهادهای متولی امر از جمله مجمع امور صنفی و اداره صمت در رعایت شئونات اخلاقی در واحدهای صنفی در سطح شهرستان نظارت جدی داشته باشند.

وی افزود: در فضای مجازی نیز با وجود تلاش پلیس فتا برای نظارت بر محتوای منتشر شده در آن، با کانال ها و صفحات بدون مجوز که با نام خبرگزاری یا پایگاه خبری اداره می شوند، برخورد قانونی شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه نیز گفت: احساس مسئولیت در قبال ارزش ها و مشکلات و فرهنگی اجتماعی باید توام با شفافیت در زمینه مشکلات و تخلفات قانونی در همه نهادها باشد.

موسی شعفی افزود: با وجود اهمیت توجه به عفاف و حجاب در اماکن عمومی و ادارات، باید به رفع برخی مشکلات و مسائل که بازتابی منفی در سطح جامعه دارد، بیش از پیش اهتمام جدی شود.

فرمانده سپاه مراغه نیز با انتقاد از وجود برخی مشکلات فرهنگی گفت: متاسفانه در برخی سفره خانه ها و باغ رستوران ها، مشکلات فرهنگی و اخلاقی پابرجا بوده و باید رسیدگی مناسب در این زمینه انجام شود.

سعید رشیدی افزود: بر اساس گزارشات مردمی وضعیت فعالیت برخی آرایشگاه های زنانه در فضای مجازی مناسب نبوده و برخی نارضایتی ها از ارائه خدمات و پوشش نه چندان اسلامی در مراکز درمانی این شهرستان وجود دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به استفاده دانش آموزان از شبکه شاد در ایام کرونایی برای آموزش دروس، نسل نوجوان و جوان در برابر آسیب های فضای مجازی قرار گرفته اند.

فرمانده انتظامی مراغه نیز در این جلسه گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ذاتی آحاد مردم بوده و اجرای آن منحصر به اداره یا نهادی نیست و باید در آن مشارکت همگانی باشد.

توحید فارسی با تاکید بر برخورد پلیس با ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۳۶ مورد برخورد و اعمال قانون در زمینه کشف حجاب در خودروهای سواری انجام شده است.

وی ادامه داد: شناسایی و برخورد با ۲۸ مورد پارتی و میهمانی شبانه مختلط، سگ گردانی، فعالیت گروه های غیرمجاز کوهنوردی مختلط و پلمب چند واحد صنفی متخلف در زمینه عدم رعایت موازین اخلاقی و اسلامی در این شهرستان از ابتدای سال تاکنون انجام شده است.

حجت الاسلام امیری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراغه نیز گفت: هم اکنون در ۷۰ مسجد سطح شهر نماز جماعت اقامه می شود که این تعداد با رایزنی های انجام شده در حال افزایش است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار