زاهدان/ جهاندیده گفت: ماه ربیع الاول و ایام هفته وحدت فرصت مناسبی برای بازگو کردن مبانی وحدت بخش اسلامی و تقویت پایه های انسجام و وحدت در بین پیروان مذاهب اسلامی است و باید بهترین بهره را ازاین ایام برد.
کد خبر: ۹۳۸۴۳۰۷
|
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰

 مهرداد جهاندیده در گفتگو با خبرنگار بسیج در زاهدان، با گرامیداشت هفته وحدت و میلاد پر نور پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع)، افزود: این هفته پیام‌آور این است که مسلمانان همه با هم برادرند و با اتحاد و یکپارچگی و همگرایی و ذهن هوشیار، مجال از تفرقه افکنی بیگانگان می‌گیرند و در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول اکرم(ص) وحدت و یکرنگی خود را حفظ می‌کنند.

وی اظهار داشت: از مهم‌ترین آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص)، لزوم یکپارچگی و وحدت کلمه میان مسلمانان است که توجه به آن موجب شکوفایی و سرافرازی مسلمانان و جهان اسلام خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: جهان استکبار امروز علیه دیانت اسلام موضع واحد کینه توزانه ای اختیار کرده اند، بر این اساس لزوم وحدت میان مسلمانان بیش از پیش احساس می شود و دولت های اسلامی نباید اجازه دهند، دشمنان اسلام با تفرقه افکنی، امت واحد اسلام را از همدیگر جدا و متفرق سازند.

جهاندیده گفت: تأکید رهبر معظم انقلاب نشان از عنایت ویژه معظم له به حفظ وحدت و یکپارچگی دارد و توجه به منویات و فرمایشات حکیمانه ایشان و عمل به آن توانسته جلوه‌ی باشکوه وحدت و یکپارچگی بین همه اقوام و ادیان را نمایان سازد
وی تاکید کرد: استان پهناور سیستان و بلوچستان نیز از شمال تا جنوب همواره در سایه زعامت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تعامل سازنده علمای تشیّع و تسنن، توانسته نمادی از وحدت اسلامی و همزیستی همراه با صلح و صفا در ایران و جهان باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار