نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: بالاترین تعریف برای پیامبر(ص) خلاصه تمام کائنات و هستی است.
کد خبر: ۹۳۸۴۵۵۸
|
۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در نشست امروز بانوان فرهیخته تقریبی استان کرمانشاه از وجود پیامبر اسلام(ص) به عنوان خلاصه کائنات و هستی یاد کرد و اظهار داشت: وقتی خداوند، پیامبر(ص) را به عنوان خلاصه تمام کائنات و هستی معرفی می‌فرمایند، بالاترین تعریف از نبی مکرم اسلام(ص) است.

وی افزود: خداوند پیامبر(ص) را به عنوان خلق عظیم معرفی می‌کند، چون حضرت ایشان نهایت مهربانی و عطوفت برای مسلمین است، هرچند تمام جنبه‌های زندگی پیامبر(ص) مهم و ارزشمند است، اما خداوند اشاره به خلق عظیم ایشان دارد، چون قابل تأمل است بدانیم در چه دوره و زمانی پیامبر(ص) دارای این اخلاق آسمانی بود.

علما گفت: باید دید پیامبر(ص) چگونه توسط خداوند تربیت شده که این همه عظمت در جامعه ساری می‌شود، پیامبر(ص) آمد و دست ما را گرفت و به همه ما کمک کرد، یعنی ایمان به الله را که گذشتن از خود است، به ما آموزش داد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت خُلق خوش در خانواده افزود: در روایت داریم لبخند زدن به خانواده همانند صدقه دادن است، پیامبر(ص) آمد و درهای متعدد انسانی و ایمانی و ترقی را به روی ما باز کرد و فرمود: گرامی‌ترین شما نزد خدا با تقواترین شما است.

وی گفت: این عظمت تقوی را خدا و رسول خداوند به ما آموزش دادند و این بزرگترین سرمایه یک مسلمان برای دنیا و آخرت او می‌تواند باشد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار