همزمان با میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)؛
همزمان با شب میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت همایش بزرگ وحدت اسلامی شرق هرمزگان در سالن غدیر شهر بندر سیریک برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۸۴۸۱۱
|
۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج هرمزگان، در این همایش وحدت اسلامی ۳۵۰ نفر از علمای شیعه و اهل سنت شرق هرمزگان شرکت داشتند و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندر عباس به عنوان مهمان ویژه این مراسم بود.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان شامگاه شنبه در این همایش گفت: پیامبر عظیم الشان اسلام نخستین منادی وحدت در جهان بشریت بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده افزود: ایران اسلامی امروز در جهان منادی وحدت و حافظ و حامی همه محرومان و آزادی خواهان است ، در ایران فرقی بین شیعه و سنی وجود ندارد بلکه همه یک امت واحده هستند و ملت ما برای دفاع از آرمان های اسلام هزینه پرداخت می کند.
وی بیان داشت: تشتت نباید در امت اسلام باشد، زیرا باعت برهم خوردن اتحاد و یکپارچگی امت اسلام خواهد بود و کسانی که به دنبال برهم زدن وحدت هستند به طور یقین از نیروهای دشمنان اسلام و جهان کفار می باشند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه دین اسلام دینی جهانی یوده که باید در صبر و پایداری باشد، اظهارداشت: برادر کشی امروز فقط در جهان اسلام است و در هیچ جای جهان نه در میان مسیحیان، نه یهودیان خبری از جنگ و خونریزی نیست؛ چون در پشت همه جریان های ضد انسانی در جهان اسلام جهان استکبار است که برای ما نقشه شوم می کشد و ما متاسفانه سرمان را در برف فرو کرده و چشمانمان را به روی واقعیت ها بسته ایم.

امام جمعه شهرستان سیریک نیز گفت: مسلمانان زمانی بر کفر پیروز می‌شوند که متحد باشند و این وعده الهی است.
حجت الاسلام و المسلمین محسن سالاری افزود: چنانچه کشورهای اسلامی با هم متحد شوند و با یکدیگر یک هدف را دنبال کنند، به طور قطع نخستین ثمره آن پیروزی بر کفر و استبداد و آزادی فلسطین و قدس خواهد بود.
احمد جمالدینی فرماندار سیریک نیز ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت و مغفرت الهی و امام جعفر صادق(ع) گفت: یکی از بارزترین نمادهای های وحدت، اتحاد، یکپارچگی و برادری در هرمزگان ، وحدت و همبستگی مردمان شیعه و اهل سنت این شهرستان می باشد که در کمال مودت و دوستی در کنار هم و برای هم زندگی می کنند.
سرهنگ پاسدار سید حسن فاطمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک نیز در این همایش ضمن تبریک گرامیداشت هفته وخدت گفت: امنیت کنونی جامعه و کشور، مرهون انسجام، وحدت و یکپارچگی مسلمانان است.
محقق اهل سنت و پژوهشگر هرمزگانی نیز در این همایش با بیان اینکه دشمن با تفرقه دنبال استضعاف امت اسلام است، گفت: دشمن می‌خواهد از منابع و مخازن مادی مسلمانان استفاده کند و نگذارد که حقیقت آنچنان که وجود دارد به مردم جهان برسد.
شیخ علی ماهیگیر با بیان اینکه امروز جهان اسلام مبتلا به افراط و تفریط است، افزود: با اینکه همه کشورهای اسلامی مدعی هستند که ما از دین اسلام تبعیت می‌کنیم و محور حرکت ما قرآن و سنّت نبوی است، اما بر اساس بدفهمی‌ها و کج فهمی‌هایی که در مقطعی از تاریخ وجود آمده متاسفانه حرکت در مسیر اشتباه را دنبال می‌کنند و نتیجه آن امروز نفوذ دشمنان ضد اسلام در جوامع اسلامی شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار