مسئول بسیج دانش آموزی استان قم خبر داد:
سرهنگ علی اکبر شفیعی مسئول بسیج دانش آموزی استان قم همزمان با آغاز هفته بسیج دانش آموزی برنامه‌های این هفته را تشریح کرد.
کد خبر: ۹۳۸۵۹۶۷
|
۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، سرهنگ علی اکبر شفیعی مسئول بسیج دانش آموزی استان قم همزمان با آغاز هفته بسیج دانش آموزی گفت:هفته بسیج دانش آموزی امسال با شعار «نوجوانان انقلابی، پیشگامان گام دوم انقلاب» نامگذاری شده است که از هشتم آبان سالروز شهادت شهید فهمیده تا ۱۳ آبان که روز ملی مبارزه با استکبار و روزدانش آموز نامگذاری شده است می‌باشد.

وی ادامه داد:علت نامگذاری این هفته به این دلیل است که در بیانیه گام دوم انقلاب سه کلید واژه «جوان»، «امید» و «ما می‌توانیم» آمده و این شعار از طرف سازمان بسیج دانش آموزی کشور انتخاب شده است.

شفیعی افزود: امسال در هفته بسیج دانش آموزی ۹۵ عنوان برنامه از جمله حضور دانش آموزان در نماز جمعه استان، دیدار دانش آموزان نخبه با مسئولین، برگزاری واجرای سرود در خیابان‌ها ومیادین اصلی شهر، برگزاری یادواره شهدای دانش آموز، دیدار با خانواده معظم شهدای دانش آموز، عطرافشانی قبور مطهر شهدای دانش آموز، گفتمان امامین انقلاب در واحد‌های مقاومت، تجمع دانش آموزان به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی و برگزاری مسابقات نقاشی وکتابخوانی طراحی شده است.


وی همچنین ادامه داد:برگزاری دوره مقدماتی فضای مجازی برای ارکان گردان سایبری، صدور بیانیه تجدید پیمان با شهدا، به صدا در آوردن زنگ استکبار ستیزی، نشست صمیمانه دانش آموزان مجامع علوی و فاطمی و ۴ پویش مجازی به نام نوجوان پلاس، دنیای بدون آمریکا و بدون استکبار، پویش یک راه و یک انتخاب و پویش افول آمریکا از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی خواهد بود.

شفیعی تصریح کرد:بسیج دانش آموزی علاوه بر این برنامه‌ها، ماموریت دارد به تقویت و ایجاد روحیه سلحشوری، شجاعت و فداکاری دانش آموزان براساس بیانیه گام دوم و سند تحول بنیادین به کمک آموزش وپرورش بیاید تا دانش آموز حق طلب و حق جو تربیت شود، تا کادر انقلاب تامین گردد.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال فرهنگ سازی فرهنگ مقاومت وایستادگی برای دانش آموزان که یک نظریه مقبول در سطح جهانی است؛ هستیم.

سرهنگ شفیعی ادامه داد:هنر بسیج دانش آموزی این است که دانش آموز را پای کارانقلاب بیارد تا دانش آموز طبق سند تحول و بیانیه گام دوم بتواند در جامعه سازی، دولت سازی وتمدن سازی نقش خود را ایفا کند. برای این ماموریت مهم ما باید از مدرسه شروع کنیم واکنون مرکز عالم برای ما مدرسه است. شهید باهنر (ره) می‌فرماید: «اگر انقلاب در مدارس جاری نشود انقلاب شکست خواهد خورد.» این نشان از جایگاه مدرسه و کار برای دانش آموز دارد.

مسئول بسیج دانش آموزی قم در ادامه گفت:هدف ما از اجرای برنامه‌ها در هفته بسیج دانش‌آموزی این است که بتوانیم اهداف انقلاب به ویژه ویژگی‌های دانش آموز نمونه وتراز انقلاب اسلامی که در بیانیه گام دوم و سند تحول بنیادین آموزش وپرورش آمده است را برای دانش‌آموزان تبیین کنیم وآن‌ها در مسیر بصیرت افزایی، گسترش روحیه مدیریت جهادی و انقلابی جایگاه خودشان را در این کاروان عظیمی که به سمت پیشرفت جامعه اسلامی در حرکت است پیدا کنند.

وی در پایان اظهار کرد:هفته بسیج دانش آموزی را به مردم خوب و نجیب جامعه مان، معلمان عزیز و زحمتکش به ویژه به جوانان ونوجوانان سلحشور تبریک وتهنیت عرض می‌کنم و گرامی میداریم یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس به ویژه ۳۶ هزار شهید دانش آموز که استان قم ۸۸۹ شهید دانش آموز و ۸۸ شهید معلم به انقلاب و اسلام تقدیم کرد.

شفیعی عنوان کرد: سازمان بسیج دانش آموزی استان قم ۸ حوزه شهری خواهر وبرادر، ۳ حوزه روستایی با ۸۰۰ واحد مقاومت و ۱۶۰ واحد پیشگام دارد که ۶۰ درصد دانش آموزان عضو بسیج دانش آموزی می‌باشند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها