مدیرکل کانون پرورش فکری استان آذربایجان شرقی اعلام کرد
تبریز- همزمان با آغاز هفته کتاب، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برنامه‌های بزرگداشت این ایام را تشریح کرد.
کد خبر: ۹۳۸۹۸۰۹
|
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، علی بینش با اشاره به اینکه موضوع کتاب و کتابخوانی محور اصلی تمامی فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری کانون در طول سال است بیان کرد: توسعه و تعمیق فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان مهمترین هدف آئین‌های بزرگداشت هفته کتاب است.

وی اجرای طرح «کتاب سلام» ویژه مناطق روستایی شهرستان مرزی جلفا و هادیشهر، برپائی نمایشگاه کتاب‌های کانونی در فرهنگسرای آنا و اجرا فعالیت‌های فرهنگی به صورت روزانه در همین فرهنگسرا با همکاری شهرداری منطقه ۴ تبریز، و اهدای کتاب و اجرای برنامه‌های مربوط به کتاب و کتابخوانی در روستای اروتاسو در شهرستان چاراویماق توسط کتابخانه سیار روستائی این شهرستان را از جمله برنامه‌ها و فعالیت‌هائی عنوان کرد که در این هفته برگزار خواهد شد.

بینش در عین حال اجرای ده‌ها برنامه فرهنگی هنری و ادبی در مراکز کانون استان با موضوع کتاب از جمله قصه‌گوئی، مسابقه، معرفی کتاب، نمایش خلاق و سرود را از دیگر برنامه‌های این مناسبت عنوان کرد.

مشارکت نوجوانان علاقه‌مند به شعر و داستان در نشست مجازی که به همین مناسبت با حضور آقای محمدرضا مرزوقی و بیوک ملکی در قالب برنامه دو پنجره در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار خواهد شد نیز از برنامه‌های گرامیداشت هفته کتاب است.

روزهای ۲۴ الی ۲۹ آبان ماه به عنوان هفته کتاب نامگذاری شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار