ملایر-مسئول کتابخانه دانشجو ملایر از  برگزاری کارگاه آموزشی «شیوه های علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه» به صورت لایو در صفحه اینستاگرام کتابخانه دانشجو شهرستان ملایر خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۹۹۳۴
|
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰

فرشته دولتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در ملایر از برگزاری کارگاه آموزشی «شیوه‌های علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه» به صورت لایو در صفحه اینستاگرام کتابخانه دانشجو خبر داد و اظهار داشت: امر مطالعه در راستای پیشبرد اهداف جامعه نقشی اساسی دارد و اهمیت این موضوع از دوران خردسالی بسیار چمشگیر است.

وی افزود: پرورش نسلی که علاقه‌مند به مطالعه باشد جامعه‌ای پویا، اهل تفکر، سازنده و خلاق را نوید می‌دهد بنابراین به مناسبت هفته کتاب و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه از سنین کودکی تصمیم گرفتیم شیوه‌ها و راهکارهایی برای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه را در کارگاه مطرح کنیم.

مسئول کتابخانه دانشجو ملایر  بیان کرد: در این کارگاه ابتدا به تبیین شیوه‌های مطالعه و راهکارهای عملی در این زمینه به والدین و مربیان کودک پرداخته شده و سپس گروه‌های سنی کودک که در تقسیم‌بندی مجموعه کتاب‌ها لحاظ می‌شودد برای والدین معرفی شدند.

وی افزود: با توجه به اهمیت مطالعه در این سن و تفاوت ویژگی‌های شخصیتی هر گروه سنی، در ادامه این ویژگی‌ها مطرح شدند و والدین با نیازهای کودکان در گروه‌های سنی متفاوت آشنا شدند.

دولتی با بیان اینکه اهمیت انتخاب کتاب مناسب برای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه غیرقابل انکار است، اظهار داشت: در این راستا با در نظر گرفتن ویژگی‌های شخصیتی هر سن و نیازهای هر رده سنی کتاب‌های مناسب و نحوه انتخاب آنها برای والدین بیان شد.

وی عنوان کرد: زمانی که والدین آگاه به نیازهای کودک خود باشند و چگونگی انتخاب کتاب مناسب را فراگرفته باشند، می‌توانند به خوبی در مسیر ترویج فرهنگ کتابخوانی گام بردارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار