ایرانول قصد دارد مراسمی برگزاری کند که بنظر می رسد بیشتر پوست موزی باشد برای حجت الله عبدالملکی و اگر وزیر تعاون بخواهد جلوی اقدامات اشتباه و حساسیت برانگیز این دسته از شرکت ها، از جمله ایرانول را بگیرد، قدم اول جلوگیری از برگزاری اینچنین مراسمات است.
کد خبر: ۹۳۹۰۱۲۵
|
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، یک شرکت تولید کننده روغن موتور( ایرانول ) وابسته به شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) قصد دارد مراسمی برگزاری کند که بهر برخی تحلیل گران معتقدند پوست موزی برای تحت فشار گذاشتن بیشتر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. فشاری که اخیرا با توجه به خواسته های برخی نمایندگان از وزیر تعاون افزایش یافته و احتمال میرود که این مراسم تبدیل به ابزار رسانه ایی برای تحت فشار گذاشتن عبدالملکی شود.

آنطور که خبرگزاری موج اطلاع حاصل کرده شرکت نفتی ایرانول وابسته به شستا(شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) در حالی قصد دارد مراسم تجلیل از عاملین برتر فروش شش ماهه اول سال 1400 را برگزار کند که گویا کمترین هدیه آن بن کالا از یکی از برندهای خاص پوشاک لاکچری کشور است. این در حالی است که آیت الله سید ابراهیم رئیسی ریاست محترم جمهور با شعار ساده زیستی، کاهش فاصله طبقاتی و از بین بردن فقر توانست انتخاب شود.

 

حال این که تا کنون سابقه نداشته بعد از تشکیل کابینه دولت سیزدهم، شرکت هایی از این دسته اینگونه آشکارا اقدام به پول پاشی و بذل و بخشش و خواسته خرجی بین کارکنان و همکاران خود کنند.

کارت مراسم ایرانول

بعضی از تحلیل گران معتقدند در شرکت نفتی ایرانول که از وابستگان شستا(شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) است؛ برخی مدیران قصد دارند با انجام دادن یکسری اقداماتی رسانه ها را نسبت به وضعیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حساس کنند تا آتش تهییه ایی برای تحت فشار گذاشتن حجت الله عبدالملکی ​ وزیر کار برای برخی نمایندگان مجلس آماده کنند.

از نگاه این تحلیل گران با توجه به وضعیت ترازهای منفی برخی شرکت های دولتی و وابسته به دولت مانند صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی که دولت بعضا مجبور به پرداخت مبالغ کلان برای جبران کسری آن هاست، برگزاری این مراسم باعث می شود تا برخی از نمایندگان مجلس با انتقاد از وزیر تعاون او را تحت فشار بیشتری قرار دهند تا به خواسته آنها تن دهد.

به هر حال این بذل و بخشش ها در ایرانول پیشتر هم مورد انتقاد گسترده قرار گرفته بود. بنظر میرسد اگر وزیر تعاون بخواهد جلوی اقدامات اشتباه و حساسیت برانگیزی که در شرکت های وابسته به شستا بخصوص شرکت های نفتی از جمله ایرانول انجام می شود را بگیرد، قدم اول جلوگیری از برگزاری اینچنین مراسمات، خواسته خرجی ها و پول پاشی ها برای است.

خبرگزاری موج به سلسله اسنادی دست یافته است که نشان می دهد وضعیت قراردادها و پرداخت ها در شرکت های نفتی وابسته به شستا بلاخص ایرانول آنقدر اسفناک است که جا دارد دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی به آن ورود کند.

منبع:خبرگزاری موج/

ارسال نظرات
آخرین اخبار