خبرهای داغ:
سرهنگ «فلاحی» گفت: شهید «اصغر رستمی» یکی از شهدای مفقودالاثر شهرستان برخوار است که به ‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۸۵ در حاجی‌آباد زیرکوه دفن شده بود، هویت این شهید از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.
کد خبر: ۹۳۹۰۵۵۸
|
۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سرهنگ پاسدار «غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اظهار داشت: اخیرا هویت چهار شهید گمنام مدفون در استان خراسان‌جنوبی از طریق انجام آزمایش DNA پس از گذشت ۳۳ سال از جنگ تحمیلی شناسایی شد.

وی بیان داشت: پیکر مطهر این شهدا در مناطق مهران، شرق دجله، زبیدات و شلمچه توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد و به دلیل نداشتن علائم شناسایی در معراج شهدای تهران قرار گرفت که سپس به عنوان شهید گمنام به استان خراسان‌ جنوبی منتقل شدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی اضافه کرد: پیکر این شهدا در چهار نقطه خراسان جنوبی از جمله دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند، شهر حاجی‌آباد زیرکوه و حوزه علمیه برادران بیرجند آرام گرفت.

فلاحی خاطرنشان کرد: تا این لحظه اسامی 2 تن از این شهدا اعلام شده و شرایط برای حضور خانواده‌هایشان مهیا شده است.

وی از اعلام مشخصات هویتی سومین شهید گمنام شناسایی شده خبر داد و گفت: شهید «اصغر رستمی» یکی از شهدای مفقودالاثر شهرستان برخوار است که به ‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۸۵ در حاجی‌آباد زیرکوه دفن شده بود، از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی مطرح کرد: صبح امروز  پس از گذشت ۳۳ سال چشم‌انتظاری خبر شناسایی این شهید که پیش از این گمنام و مفقودالاثر بود توسط فرماندهان نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر مسئولین شهرستان برخوار به مادر شهید رستمی اطلاع داده شد و این خانواده از چشم‌انتظاری درآمدند.

فلاحی بیان داشت: «اصغر رستمی» يكم آذر ۱۳۴۵ در شاپورآباد اصفهان در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود و در بيست و يكم تير ۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی نهرعنبر دهلران توسط نيروهای عراقی به درجه رفیع شهادت نائل و پيکر پاک و مطهر این شهید مدت‌ها در منطقه عملیاتی برجای ماند و پس از  تفحص به طرز باشکوهی در  خراسان‌جنوبی به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

دفاع پرس

ارسال نظرات
آخرین اخبار