زنجان-امام جمعه زنجان گفت:کادرسازی یکی از ضرورت‌های اصلی در بسیج است؛ چراکه با تربیت نیروی انسانی می‌توانیم به اهداف والای انقلاب اسلامی برسیم.
کد خبر: ۹۳۹۱۲۶۱
|
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

به گزارش خبرنگار بسيج زنجان؛آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز (۲۹ آبان‌ماه) در جمع فرماندهان و بسیجیان زنجان که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: کادرسازی یکی از ضرورت‌های اصلی در بسیج است؛ چراکه با تربیت نیروی انسانی می‌توانیم به اهداف والای انقلاب اسلامی برسیم.

 

کادرسازی یکی از ضرورت‌های اصلی در نهاد مقدس بسیج است

 

وی تصریح کرد: تشکیل بسیج از سوی امام راحل، الهام الهی بوده و ثمرات آن تاکنون در جامعه جاری و ساری است و امیدواریم با استفاده از توان این نیرو، شرایطی فراهم کنیم تا هرچه سریعتر به اهداف خود برسیم.

 

امام جمعه زنجان در این دیدار با بیان اینکه بسیج در برهه‌های مختلف به‌خوبی توانسته است به کمک مردم بیاید، افزود: اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی نمونه بارز خدمت‌رسانی بود که در شرایط حساس این نیرو به کمک کادر فداکار درمان آمد و فضایی به‌وجود آمد تا از همه ظرفیت‌ها بهره ببریم و این کار باید ادامه داشته باشد.

 

وی به ضرورت توجه مسئولان و بسیجیان به مشکلات منطقه اشاره کرد و گفت: در سفر روز پنج‌شنبه رییس‌جمهور به استان زنجان، موارد اعلام شد و به درستی مشکلات استان احصا شده است ولی باز تاکید داریم مشکل این استان آب است و در این حوزه همه باید پای کار باشند تا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. در حوزه آب به استان زنجان کم‌لطفی شده و تنها بهره ما آب‌های روانی است که به دلیل خشکسالی از آن بی‌بهره مانده‌ایم.

 

آیت‌الله خاتمی به ضرورت توجه به پایگاه‌های مقاومت اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است البته تاکید داریم پایگاه‌ها، نباید از مسجد خارج شود. همچنین فرمانده پایگاه هر طور است باید با روحانی مسجد هماهنگ شده و باید جوانان را با زوایای پیدا و پنهان انقلاب اسلامی آشنا کند.

 

در ادامه اين ديدار سردار جهانبخش کرمی ؛فرمانده سپاه انصارالمهدي(عج)استان زنجان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، افزود: هفته بسیج فرصتی مناسب برای تجدید میثاق با ولایت و نشان دادن توانمندی ها و آمادگی های خود در دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.این مسئول با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان زنجان، گفت: در این طرح بسیجیان جان خود و خانواده خود را به خطر انداختند و زیباترین صحنه را به نمایش گذاشتند. 

 

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به فعالیت یک هزار و ۱۵۰ گروه جهادی و اجرای ۶۴ پروژه آبرسانی در استان زنجان، گفت:  بیش از ۹۲ میلیارد تومان برای آبرسانی به ۷۰ روستای استان زنجان مصوب شده است.

 

سردار کرمی با بیان اینکه ۹۰ پروژه آب،خانه محروم و پروژه‌های مختلف در هفته بسیج افتتاح می‌شود، افزود: ۱۰۰ واحد خانه سازمانی نیز در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد. 

 

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال روستایی توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج سازندگی استان زنجان انجام می‌شود، ادامه داد: ۵۱۰ صندوق قرض‌الحسنه در استان راه‌اندازی شده است.

 

سردار کرمی با اشاره به فعالیت یک هزار و ۶۵ کانال در قالب طرح ثامن، بیان کرد : اعتبار احداث شش درمانگاه مصوب در استان زنجان مصوب شده است که عملیات احداث آنها به زودی آغاز می‌شود.

 

وی با بیان اینکه احداث یک بیمارستان نیز که بخشی از اعتبار آن مصوب شده است در ۶و نیم هکتار آغاز می‌شود، افزود: احداث دو مجتمع علمی نیز تصویب شده که بخشی از اعتبار محقق شده است.

 

وی با بیان اینکه 140 عنوان برنامه در قالب 2 هزار و 900 برنامه به مناسبت هفته بسیج برگزار می‌شود، عنوان کرد : برنامه‌های هفته بسیج با شعار بسیج پاره تن مردم  برگزار می گردد. 

 

در ادامه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به سند راهبردی ۱۰ ساله اعتلای بسیج، گفت: امروز بسیج با همه توان در عرصه حاضر بوده و به دنبال جریان سازی فکری و فرهنگی است.

 

حجت‌الاسلام حسن بیگدلی تصریح کرد: چتر بسیج بر سر آحاد جامعه گسترده بوده و توسعه و تقویت بسیج برای آحاد جامعه بوده و این نهاد انقلابی حصار ندارد. بسیج چترش را برای همه مردم جامعه باز کرده است.

 

وی در ادامه به نظام‌مند بودن بسیج در حوزه تعلیم و تربیت اشاره کرد و افزود: حرکت بسیج این است مسجد، مدرسه و خانواده را به هم وصل كرده است.

 

اين مسئول افزود: برای نیل به اهداف انقلاب نیاز به تربیت داریم كه در این‌خصوص از نهادهای انقلابی و نخبگان باید بهره برد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار