خبرهای داغ:
سردار حسین معروفی در دیدار با امام جمعه کرمان عنوان کرد:
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت:اعتقاد داریم باید بسیج ملجا و تکیه گاه مردم باشد و با راه اندازی قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام اولویت های استان را در نظر گرفته ایم
کد خبر: ۹۳۹۱۶۵۱
|
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان، به مناسبت آغاز هفته بسیج، هیات رئیسه سپاه ثارالله استان کرمان با حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو کرد.

سردار حسین معروفی ضمن عرض تبریک آغاز هفته پر افتخار بسیج با بیان اینکه درود می فرستیم به روح مطهر امام راحل، بنیان گذار انقلاب و بنیان گذار بسیج مستضعفین گفت: امروز اثر کار بزرگی که امام راحل انجام دادند را در جامعه اسلامی با همان تفکر شاهد هستیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: اگر فرهنگ بسیج که فرهنگ عاشورا است در جبهه حاکم نبود وضعیت ما این نبود و اعتقاد داریم نطفه بسیج در صدر اسلام به دست پیامبر در مدینه گذاسته شد.

وی بیان کرد: بسیج امروز ما برگرفته از بسیج عاشورا و اباعبدالله علیه السلام است که انقلابی و غیر محاسبه گر است و اعتقاد داریم بسیج صرفا نیروی نظامی نیست؛ بلکه فرهنگ، ایده و آرمان است و رهبری فرموند بسیج بن بست شکن است که این مهم به  عاشورا بر می گردد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی خروجی بسیج است، عنوان کرد: بسیج را مکتبی می بینم چون عاشورایی است و بسیج سپر بلای مردم و خانه انقلاب است و این نهاد را سیاسی می دانیم که سیاست آن در راستای اطاعت از فرمان امام خویش که اگر نباشد نمی تواند آرمان و فرمان امام را گردن نهد و بسیج سیاسی کار نیست.

سردار معروفی افزود: بسیج ماموریت ذاتی دارد و در ماموریت غیر ذاتی خود اولین نیرویی است که در عرصه های مختلف بحران ها و بلایای طبیعی مسائل فرهنگی و غیره حضور دارد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه اعتقاد داریم باید بسیج ملجا و تکیه گاه مردم باشد، ابراز کرد: با راه اندازی قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام اولویت های استان را در نظر گرفته ایم تامین آب شرب و کشاورزی، توجه به مسائل بهداشتی، ایجاد اشتغال، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن محرومین و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، ارائه خدمات اجتماعی، توجه به مسائل فرهنگی از جمله آن اولویت هاست.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری یادواره خانگی شهدای استان اظهار کرد: شهدا در برخی از خانواده ها غریب هستند.

برگزاری 76 برنامه محوری در هفته بسیج

این مقام مسئول در خصوص خدمات یک ساله بسیج استان گفت: سه هزار و دویست گروه جهادی در استان فعالیت می کنند که از این تعداد، برای هزار گروه جهادی مجوز صادر شده است؛ فعال سازی 238 صندوق قرض الحسنه در یک سال گذشته، تاسیس 39 تعاونی اشتغال زا، توزیع 520 هزار بسته در چند نوبت، ساخت 1800 باب مسکن، تعمیر و تکمیل برای محرومان و مددجویان؛ احیا و لایه روبی 80 قنات آب در سطح استان، احداث و تکمیل 64 حسینیه شهدا وگلزار، ایجاد 15 کارگاه اشتغال زایی، احداث 2 هزار سرویس بهداشت، 8 خانه عالم،  12 سوله ورزشی در استان و دیگر خدمات انجام شده است.

سردار معروفی در پایان خاطر نشان کرد: در هفته بسیج در سطح استان سه هزار برنامه در دستور کار قرار گرفته است که 76 برنامه آن محوری و اساسی است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار