معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر دولت بتواند از ظرفیت‌های بسیج و سپاه استفاده کند، می‌تواند به حل مشکلات کشور سرعت بدهد.
کد خبر: ۹۳۹۱۶۷۴
|
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در آیین افتتاحیه ۲۵۵۰ پروژه محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفین که در سازمان بسیج برگزار شد، اظهار داشت: هفته بسیج را تبریک عرض می کنم و خدارا شاکریم که این نعمتی که حضرت امام (ره) یعنی این شجره طیبه را کاشت و ما امروز از این نعمت بزرگ برخورداریم.

وی افزود: بسیج یک سازمان و تشکیلات نیست، بسیج یک فرهنگی است که امروز سرتاپای جهان اسلام را در بر گرفته است.

معاون اول رئیس جمهور با طرح این پرسش که در تقابل جمهوری اسلامی و غرب چیزی که باعث سربلند نگه داشتن ایران است، چیست؟ ادامه داد: در حضور ناو‌های آمریکایی کشتی دزدیده شده مان برمی گردد و آمریکایی‌ها زانو میزنند و بسیجی ما تفنگش دستش است.

مخبر مطرح کرد: من در همه‌ی اتفاقات کشور معمولا جز افرادی بودم که حضور اولیه‌ای داشتم. هیچ جا حاضر نشدم مگر اینکه تنها دادرس مردم بسیج بوده باشد. هیچ جا جلو‌تر از بسیج حضور پیدا نکرده ایم.

وی با بیان این که امروز کشور با مشکلات متفاوت و مختلفی مواجه است، خاطرنشان کرد: من همیشه می‌گویم که مشکلاتی که در جمهوری اسلامی است، نسبت به راه حل‌هایی که خداوند به ودیعه گذاشته اصلا قابل قیاس نیستند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در کشور وجود دارد، یادآور شد: ما در معضلاتی که به مردم رجوع کردیم موفق بودیم. هرجا دولت به مردم مراجعه کرده است، آنجا موفق بودیم.

مخبر با تاکید بر این که ما اشتباه کردیم که مشکلات اقتصاد را به دست مردم ندادیم، اضافه کرد: امروز کشور از چنان قدرتی برخوردار است که هیچ قدرتی در دنیا بدون نظر جمهوری اسلامی نمی‌تواند تصمیم بگیرد.

وی تاکید کرد: دراقتصاد کار را به دست مردم ندادیم و گرفتار شدیم. یکی از عواملی که می‌تواند انتقال دهنده این وضع موجود به مردم باشد بسیج است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: دولت مصمم است که از همه‌ی ظرفیت‌های بسیج استفاده کند. وقتی می‌گوییم که میخواهیم از بسیج استفاده کنیم، یعنی می‌خواهیم کار را به دست مردم بدهیم.

مخبر بسیج را یک مکتب الهی که تمام شئونات مردم را در بر می‌گیرد، خواند و گفت: بسیج همه‌ی اصناف، افراد و جریانات را به پای کار می‌کشد. معتقد بودم و هستم که تا الان بیش از بیست درصد ظرفیت بسیج و سپاه در اداره‌ی کشور استفاده نشده است. بسیج الان یک جریان عادی نیست و در مسائل‌هایی کشور نیز حضور جدی دارد.

وی با اشاره به حضور بسیج در عرصه‌های جدی و مختلف اذعان داشت: اگر دولت بتواند از این ظرفیت‌ها استفاده کند می‌تواند به حل مشکلات کشور سرعت بدهد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار