مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج لردگان به مناسبت هفته بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرگزاری بسیج گفت: فعالیت های بسیج و مکتب بسیجی حد و مرزی نمی شناسد.
کد خبر: ۹۳۹۱۹۵۲
|
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ناحیه لردگان با تبریک هفته بسیج به آحاد ملت ایران و بسیجیان سلحشور و در همیشه در صحنه گفت: مأموریت بسیج ماورای کشور ایران است و مکتب بسیجی مرزی نمی شناسد.

حجت الاسلام مرتضی رشیدی ادامه داد: قرار دادن این هفته به عنوان هفته بسیج نشان از اهمیت فوق العاده این نهاد مردمی در انقلاب دارد، در واقع بسیج محصول انقلاب اسلامی بود که از دل حرکت های انقلابیون و پیروان خط امام خمینی(ره) شکل گرفته، پس از انقلاب گسترش یافت، اما اوج ایثار و ولایت مداری بسیجیان در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود که قطعا تاریخ شاهد خوبی برای نشان دادن عظمت و فداکاری بسیجیان در طول انقلاب و جنگ تحمیلی است، بنابراین این هفته به جهت گرامی داشتن ارزش ها و فرهنگ شریف بسیجی است.

وی افزود: ارزش ها و فرهنگ ها همانند موجودات زنده ای هستند که برای نهادینه شدن در جامعه نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ سازی دارند، با توجه به اینکه بسیجی بودن خود یک فرهنگ اصیل انقلابی است با وجود برنامه هایی همانند هفته بسیج و فراهم شدن زمینه های برگزاری برنامه ها،مسابقات ورزشی و علمی و ... بهترین موقعیت برای شناساندن ارزش های بسیج به جوانان مومن و انقلابی است.

حجت الاسلام رشیدی ابراز داشت: بسیج شهدای زیادی تقدیم نظام و انقلاب کرده است که با وجود هفته بسیج می توان ایثار این عزیزانی که سرمایه های ملی انقلاب هستند را به جامعه شناخت و آن را گرامی داشت.

وی با اشاره به دستاورد های بسیج افزود: بسیج یک نهاد کاملا مردمی است یعنی مردم هستند که این نهاد انقلابی را حفظ کرده و ارزش های آن را در جامعه گسترش داده اند، بزرگترین دستاورد بسیج در ایجاد امنیت پایدار در کشور پس از انقلاب و در دوران جنگ بوده، البته وظایف بسیجیان امروزه نسبت به گذشته نه تنها کمتر نشده بلکه چندین برابر هم شده است به خصوص که دشمنان انقلاب اسلامی،  بسیج را سد محکمی در برابر نفوذ خود می دانند زیرا بسیجی با بصیرت و هوشیاری در مقابل تمامی برنامه ها و اهداف دشمنان انقلاب ایستاده و اجازه نقش آفرینی به آن ها را نداده که نمونه آن شکست پروژه های نفوذ و تهاجم فرهنگی منافقین و دشمنان از ابتدای انقلاب بوده که به اراده خداوند و همت بسیجیان این برنامه ها هم با شکست و رسوایی همراه شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار