همدان_مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان و دبیر چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی هنری «حبیب حرم» از برگزاری اختتامیه این جشنواره در روز پنجشنبه ۴ آذر ماه خبر داد.
کد خبر: ۹۳۹۲۱۹۴
|
۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۱

آئین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی هنری «حبیب حرم» برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری بسیج، امیر ترکاشوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی هنری حبیب حرم در استان همدان با ورود گروه‌های نمایش محیطیِ راه یافته به مرحله نهایی از ۲ آذرماه آغاز بکار و داوران نمایش‌ها را داوری و در روز پنجشنبه ۴ آذر ماه ۱۴۰۰ مراسم پایانی و تقدیر از برگزیدگان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه، ادوار گذشته این جشنواره‌ دوسالانه با استقبال فراوانی مواجه شده است، چهارمین جشنواره هم به حول و قوه الهی باهمت سازمان بسیج هنرمندان و همکاری دستگاه‌های متولی امر فرهنگ و هنر در محل مجتمع بوعلی سینا همدان با حضور جمع کثیری از هنرمندان و شیفتگان مکتب سرلشکر شهید حاج حسین همدانی برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان ابراز کرد: این دوره از جشنواره در موضوعات سیره سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی، خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم، جبهه مقاومت، استکبارستیزی، فرهنگ ایثار و شهادت و در بخش ویژه به نقش شهید همدانی در کنار سپهبد پاسدار شهید قاسم سلیمانی و همچنین شهید بهروز مرادی، شهید شاخص بسیج هنرمندان کشور برگزار می‌شود.

وی بیان کرد در مجموع حدود ۴۰۰ اثر از ۲۳ استان مختلف کشور در چهار بخش شعر، ادبیات داستانی، عکس و نمایش محیطی در این دور از جشنواره شرکت کرده‌اند.

ترکاشوند ابراز کرد: در چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی هنری حبیب حرم در بخش شعر ۲۶۰ به دبیرخانه جشنواره اسال شد که از این تعداد ۲۳۷ اثر حائز شرایط و قوانین جشنواره بودند و وارد مراحل داوری شدند که در آخر ۸ اثر در دو سطح کلاسیک و سپید به عنوان برگزیدگان جشنواره معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: در بخش داستان، ۳۷ اثر به مرحله داوری راه یافتند که در آخر از ۳ اثر حائز رتبه‌های اول تا سوم و۱نفرشایسته تقدیر شناخته شده و همچنین دو نفر تقدیر ویژه به عمل خواهد آمد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان با بیان اینکه در بخش نمایش محیطی ۲۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، گفت؛ از این تعداد پنج اثر شرایط شرکت در جشنواره را نداشته و ۲۰ اثر برای بازبینی توسط داوران ارسال که در نهایت پنج اثر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی افزود؛ آثار راه یافته به چهارمین جشنواره سراسری حبیب حرم در بخش نمایش محیطی شامل اثر تندیس به نویسندگی و کارگردانی هومن میرمعنوی از استان گیلان، اثر معبر به نویسندگی پژمان شاهوردی و کارگردانی ابوذر ذاکری از استان هرمزگان، اثر حُر به نویسندگی فرزانه ملکی و به کارگردانی بهزاد نجفی از همدان، اثر شهید گمنام به نویسندگی سعید ذبیحی و کارگردانی علی زیستی از استان کرمانشاه، اثر کربلا تا حرم به نویسندگی هادی عزیزی و به کارگردانی وحید قمری خرداد از استان همدان است.

ترکاشوند تاکید کرد: در بخش عکس ۸۸ اثر به دبیرخانه ارسال که ۷۷ اثر مطابق موضوعات و شرایط داوری شد که در آخر به سه رتبه اول و دوم و سوم به عنوان برگزیدگان نهایی جایزه خواهد شد.

وی افزود: میهمان و سخنران ویژه اختتامیه این جشنواره سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری، مسؤول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) هستند.

گفتنی است؛ محل برگزاری آئین اختتامیه جشنواره حبیب حرم سالن همایش‌های مجتمع ابن سینا واقع در بلوار شهید مفتح (ارشاد شهرستان همدان) به تاریخ پنجشنبه چهارم آذر از ساعت ۹صبح الی۱۲ ظهر خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار