مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: حمایت از مخترعان کشور را از انواع مواد اولیه و مورد نیاز در کاخانجات بی‌نیاز کرده و اثرات تحریم را خنثی می‌کند.
کد خبر: ۹۳۹۲۲۵۱
|
۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵

جهادگران عرصه علم و فناوری ‌با اختراعات و ایده‌های خلاقانه ‌کشور ‌به سمت خودکفایی ‌سوق دهند‌

فاضل احدی در حاشیه برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در اردبیل اظهار داشت: خوشبختانه امسال نیز طبق سنوات گذشته هشتمین دوره جشنواره جهادگران علم و فناوری و نمایشگاه جانبی آن در سالن ولایت سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل با حضور پرشور مخترعان و جهادگران حوزه علم و فناوری برگزار شد.

وی در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره و نمایشگاه جهادگران عرصه علم و فناوری بیان کرد: واکاوی جهادگری علمی در راستای الگوسازی جهاد در عرصه علم و فناوری در بین آحاد مردم از جمله اهداف برگزاری این جشنواره می‌باشد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: در شرایط تحریم‌های ظالمانه استکبار بر علیه مردم ولایتمدار کشورمان، این جهادگران عرصه علم و فناوری هستند که می‌توانند با اختراعات و ایده‌های خلاقانه خود کشور را در حوزه‌های مختلف به سمت خودکفایی و استقلال صنعتی و اقتصادی سوق دهند.

احدی ادامه داد: مردم ایران در جریان واکسن کرونا دیدند که اتکا به جوانان و جهادگران علمی باعث شد تا دست نیاز به سوی غرب دراز نکنیم؛ لذا حمایت از اختراعات و تولیدات داخلی سبب تشویق جوانان به ادامه فعالیت و کشف ایده‌های بهتر خواهد شد و کشور را از انواع مواد اولیه و مورد نیاز در بسیاری از کاخانجات تولیدی بی نیاز خواهد کرد.

وی در پایان برگزاری نمایشگاه‌‌ جهادگران عرصه علم و فناوری را نوعی حمایت در جهت شناساندن اختراعات و تجاری‌سازی محصولات قلمداد کرد و گفت: سرمایه‌گذاران بسیاری به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی محصولات نوین و خلاقانه هستند که برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌تواند راه تجاری‌سازی اختراعات و حمایت از جوانان مخترع را تسهیل کند.

گزارش از میلاد نوری

ارسال نظرات