مدیر روابط عمومی اداره‌کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی:
تبریز- مدیر روابط عمومی اداره‌کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز امروز دوشنبه، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
کد خبر: ۹۳۹۲۳۷۳
|
۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، داود قاسم‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز، برابر با ۱۰۹ و برای گروه‌های حساس ناسالم است.   

وی افزود: در وضعیتی که کیفیت هوا ناسالم است، توصیه می‌شود با مشارکت عمومی از هرگونه فعالیت منجر به افزایش آلودگی هوا، خودداری شود.

 قاسم‌زاده ادامه داد: افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت  در خارج از منزل خودداری کنند.

وی، صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیرضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست‌محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.  

شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و همچنین از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمام گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها