مسئول نمایندگی‌ ولی فقیه در سازمان بسیج گفت: همان مقدار که تفکر جدا کردن بسیج از سپاه تفکر منحط است، تفکر جدایی بسیج از مسجد هم ضدارزشی است.
کد خبر: ۹۳۹۲۴۴۷
|
۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در مراسم رونمایی از رهنامه محلات اسلامی که صبح امروز (دوشنبه) در سالن ۵ آذر بسیج برگزار شد، اظهار داشت: آن چیزی که از قرآن و روایات و سیره ائمه می‌فهمیم این است که نقطه شروع، مسجد است و لذا بدون مسجد طراز انقلاب موفق به تمدن‌سازی و خودسازی نخواهد شد. براین اساس هر عاملی که مسجد را تضعیف کند، ضدارزش محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: حدود ۸۰ هزار مسجد در ایران داریم که متاسفانه تعدادی از این مساجد تعطیل و نیمه تعطیل هستند و این در حالی است که اگر قرار بر خودسازی باشد، این خودسازی در مراکز دیگر صورت نمی‌گیرد چون مسجد اساس و سنگر است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: همان مقدار که تفکر جدا کردن بسیج از سپاه تفکر منحط است، تفکر جدایی بسیج از مسجد هم ضدارزشی است. برای اینکه بسیج متولد مساجد و فرزند مسجد است، مسجد باید مرکز تمدن‌سازی و خودسازی باشد.

وی اضافه کرد: محله اسلامی، محله‌ای است که در آن فرهنگ قرآن حاکم باشد و لذا اگر می‌خواهیم در محله‌ای اسلام را زنده کنیم، باید به سراغ قرآن برویم اما متاسفانه قرآن در حوزه‌ها، دانشگاه‌ها، مساجد، آموزش و پرورش مهجور است.

تویسرکانی تصریح کرد: قرآن نرم‌افزار تمدن اسلامی است و به همین جهت چنانچه هر کس دنبال تحقق اسلامی است، باید پیوند عمیقی با قرآن در درون خود ایجاد کند. اگر می‌خواهیم قرآن در جامعه فرهنگ قالب باشد، باید محور بر اساس ولایت باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار