معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین از برگزاری 500 محفل انس با قرآن کریم در نواحی مختلف بسیج ـ هر ناحیه یک محفل قرآنی ـ خبر داد.
کد خبر: ۹۳۹۳۷۲۱
|
۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸

حجت‌‌الاسلام احسان رضایی معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری بسیج، با اشاره به آغاز هفته مبارک بسیج گفت: پنجم آذر یکی از درخشان‌ترین برگ‌های زرّین انقلاب اسلامی و یادآور صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین در مقطع حساس و سرنوشت‌سازی است که نهال نوپای انقلاب اسلامی تازه پا گرفته بود.

وی تأکید کرد: بدون تردید دوراندیشی، هوشیاری بی‌نظیر حضرت امام در تأسیس این نهاد مقدس و هدایت و تدابیر روشنگرانه رهبر معظم انقلاب، اساسی‌ترین عامل خنثی‌سازی توطئه‌ها در مقابل انقلاب اسلامی بوده و حوادث سال‌های بعد از شکلگیری این نهاد، گواهی روشن بر درستی این تصمیم بوده است.

این عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در سال 98 و در دیدار جمعی از شرکت کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم فرمودند: «محافل و جلسات قرآن خواندن را بیشتر کنید اینکه یک قاری تلاوت کند و بقیه مستمع قرآن کریم باشند.» لذا سعی شده برنامه های هفته بسیج در این راستا مد نظر و مورد تاکید قرار گیرند.

حجت‌‌الاسلام رضایی از برگزاری 500 محفل انس با قرآن کریم در نواحی مختلف بسیج ـ هر ناحیه یک محفل قرآنی ـ خبر داد و گفت: علاوه بر این، مسابقات متنوع قرآنی در راستای انس با قرآن و تدبّر در آیات با محوریت جزء 21 قرآن کریم خصوصا آیات جهاد و مقاومت این جزء به صورت مجازی با محوریت دارالقرآن های بسیج کشور در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های متداول ما در مناسبت‌های مختلف، راه‌اندازی پویش‌های قرآنی است. هدف از راه اندازی پویش تحقق امسال نیز به مناسبت هفته بسیج پویشی با عنوان "قلب‌های نورانی" ایجاد شده است. در این پویش تلاوت روزانه یک صفحه از قرآن با هدف تحقق انس عمومی جامعه با قرآن کریم را دنبال می‌کنیم که ان شاء الله به این نقطه برسیم که هر فرد ایرانی روزانه حداقل یک صفحه از قرآن کریم را تلاوت نماید. افرادی که بخواهند ضمن تلاوت یک صفحه در ثواب ختم سراسری قرآن کریم سهیم باشند می توانند عدد 1 را به سامانه 660005 پیامک کنند.

معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین افزود: از دیگر برنامه‌های ما در این هفته، اعزام گروه‌های جهادی قرآنی به مناطق محروم و کم‌برخوردار است تا با حضور در کنار مردم عزیزمان در سراسر کشور، به فعالیت‌های آموزشی، تبلیغی و ترویجی قرآن کریم بپردازند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها