رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در گام دوم انقلاب، محوریت با جوانان و تکیه بر امید به آینده و تفکر بسیجی است.
کد خبر: ۹۳۹۴۸۲۰
|
۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران طی سخنانی اظهار داشت: بعد از تصرف لانه جاسوسی در 13 آبان سال 58 امام راحل فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند. ملت بزرگ ایران با صدور این فرمان از یک تشکیلات گسترده و بزرگ و مردم‌پایه برخوردار شد. از همان روزهای تأسیس بسیج،‌ نقش‌آفرینی این تشکیلات مردمی برای ملّت ایران و ملّت‌های مسلمان آشکار شد؛ چه در قبل از تجاوز رژیم بعثی و خصوصاً در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ملّت ایران.

 

وی یادآور شد: شجره طیبه الهی بسیجی در همه ابعاد دفاع مقدس شکل گرفت. در میدان‌های نبرد حضور فرزندان داوطلب ملت ایران نبردهای عاشورایی و علوی را شکل داد. بسیجیان مکتب دفاعی انقلاب اسلامی را خلق کردند، دشمن را در تجاوز ناکام گذاشتند و توانستند آن تجاوز سهمگین و سنگین را که آغاز شده بود به یک گنجینه تمام ناشدنی برای انقلاب اسلامی و ملت‌های مسلمان و ملت بزرگ ایران تبدیل کنند. 

 

سردار سلیمانی ادامه داد:  تهدید بزرگ حمله به ایران با حضور فرزندان ملت ایران و تقدیم ده‌ها هزار شهید، جانباز و آزاده تبدیل به فرصت تاریخی شد که امروز ملت‌های مسلمان از این مکتب الگو گرفته و جبهه‌های مقاومت را در مقابل صیونیست و نظام سلطه شکل داده‌اند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج عمومی ملت ایران به فرمان رهبر معظّم انقلاب در عرصه‌های مختلف شکل گرفت و در هر جایی که ملت ایران نیاز به حضور نیروهای داوطلب و ایثارگر داشت ازجمله در مقابل حوادث و بلایای طبیعی این بسیح بود که وارد میدان می‌شد، گفت: در سازندگی و پیشرفت کشور، بسیج از سال 79 با فرمان رهبر معظّم انقلاب با تشکیل بسیج سازندگی وارد میدان شد. همچنین در احداث زیرساخت‌های مناطق محروم بخصوص روستاها و در توسعه فرهنگ دفاع مقدس و نشر آثار شهدا و ایثارگران بسیج وارد میدان شد.

 

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه اکنون وارد مرحله تمدن‌سازی شده‌ایم خاطرنشان کرد: با رهبری خرمندانمه مقام معظّم رهبری در قرن هجری شمسی جدید در انتظار یک ابرتحول بزرگ هستیم و آن اینکه ملت‌های مسلمان با تکامل دولت اسلامی و تحقق همه جنبه‌های مردمسالاری اسلامی و جامعه پردازی همانطور که از الگوی دفاعی ملت ایران در دوران دفاع مقدص نسخه گرفتند و جبهه مقاومت را تشکیل دادند، از الگوی دولت سازی ملت ایران در گام دوم انقلاب نسخه خواهند گرفت و دولت‌های مسلمان در کنار ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی قرار خواهند گرفت و یک ابرتحول بزرگ یعنی تحقق تمدن نوین اسلامی در مقابل چشمان ما رقم خواهد خورد.

 

وی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب، محوریت با جوانان و تکیه بر امید به آینده و تفکر بسیجی است، گفت: باید با تکیه بر طرفیت‌های فراوان و تجریه‌های تاریحی ملت ایران کشور جهش پیدا کند. این مسیر آغاز شده است و بسیج در گام دوم انقلاب با تحقق «بسیج نوین گام دوم» پیشقراول این حرکت بزرگ در امتداد تحقق تدابیر رهبر انقلاب خواهد بود.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان عنوان کرد: در دو سالی که مردم دچار بیماری کرونا شدند، بسیجیان به میدان آمدند و به مردم کمک کردند و امیدواریم که این خدمات گسترش یابد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار