شاهرود_فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) گفت: بسیج نیروی نقش آفرین مردمی برای اداره کشور است و امروز شاهد این هستیم که در جای جای جهان اسلام این تفکر نفوذ کرده است.
کد خبر: ۹۳۹۵۵۳۷
|
۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶

بسیج نیروی نقش آفرین مردمی برای اداره کشور استبه گزارش خبرنگار بسیج، سردار حمید دامغانی در همایش یادیاران روستای قلعه نو خرقان شهرستان شاهرود به مناسبت هفته بسیج در مسجد جامع این روستا، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: خاک این منطقه عالم خیز است، بسیجیان و پاسداران بسیاری از این منطقه مشغول خدمتند و سوابق درخشان مردم این منطقه در دوران دفاع مقدس همواره زبانزد است.
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) خاطرنشان کرد: در هفته مقدس و مبارک بسیج هستیم این هفته متعلق به شهدا و خانواده معظم آنان، متعلق به رزمندگان و تک تک ملت غیور ایران است.
او تصریح کرد: امروز پی می‌بریم که چرا بسیج یک معجزه الهی بوده است، شاید در پنج آذر ۵۸ پس از تشکیل سپاه در اردیبهشت ماه ضرورت تشکیل این نیروی الهی را درک نمی‌کردیم، نور الهی که در تدابیر و کلام امام ساری و جاری بود و اعتماد و اعتقاد امام به نیرو و ایمان مردم سبب تشکیل این نیروی مردمی و الهی شد.
دامغانی اضافه کرد: کسانی که امروز در داخل و خارج کشور شعار مردم داری می‌دهند، ولی به دنبال سوء استفاده از این شعار هستند بدانند آن روزی که آن‌ها وجود نداشتند، امام امت اعتقاد قلبی داشت که مردم حاشیه نیستند بلکه اصل هستند، امام با تشکیل بسیج این باور را در عمل ثابت کرد.
بسیج نیروی نقش آفرین مردمی برای اداره کشور استفرمانده سپاه قائم آل محمد (عج)، گفت: هیچ فرد و جریانی اجازه ندارد مردم را ابزار رسیدن به مطامع خود بداند، حتی هدف زمینه سازی ظهور و ساختن تمدن اسلامی و حکومت دینی به کمال رسیدن مردم و قرب الهی است.
او یادآورشد: شهدای عزیز ما بهترین تجارت را در این دنیا انجام دادند، آن‌ها به حد اعلا خدا باور بودند، رزمندگانی که امروز در محضر آن‌ها هستیم، در عرصه حکومت دینی عرصه جهاد برای آن‌ها فراهم شد؛ امروز نیز در عرصه محرومیت زدایی، آبادانی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی عرصه جهاد مهیا است.
دامغانی، افزود: لازمه اصلی حکومت مردم سالاری دینی حضور مردم است، در سال‌های اخیر مردم ما به شدت دچار مشکل شدند و کشور ما برای چندین سال به عقب رانده شد، زیرا دولتمردان وقت اعتقادی به توان و اراده مردم و تفکر بسیجی و جهادی نداشتند.
فرمانده سپاه استان سمنان اظهار کرد: مبانی فکری عده‌ای این بود که پس از جنگ دیگر نیازی به بسیج نداریم، آن‌ها فکر می‌کردند که امام تنها بسیج را برای جنگ تشکیل داده، اما امام خمینی (ره) با فرمان تشکیل بسیج دانشجو و طلبه در آذرماه ۶۷ نشان دادند که باور ایشان نقش آفرینی مردم برای اداره کشور است.
دامغانی خاطر نشان کرد: رهبرمعظم انقلاب در سال ۹۶ دستور حرکت‌های خودجوش مردمی را با بیان " آتش به اختیار" دادند و در سال ۹۷ بیانیه گام دوم انقلاب را با خطاب قرار دادن جوانان انقلابی صادر کردند، تا اینگونه مردم را به جایگاه اصلی خود در انقلاب برگردانند.
بسیج نیروی نقش آفرین مردمی برای اداره کشور استاو یادآور شد: آمریکا علی رغم هزینه کردن میلیارد‌ها دلار که معادل بودجه ۲۳۰ سال افغانستان است به هیچ یک از اهداف خود در این کشور و منطقه نرسیدند، در عراق پس از سال‌ها اشغال و کشتار، با دست کاری در انتخاب به دنبال ایجاد جنگ شیعی شیعی هستند و در سوریه که به دنبال نابود کردن دولت و حاکمیت بودند آن ناکام ماندند؛ این‌ها ثمره خون شهدای جبهه مقاومت و صدور تفکر بسیجی به جای جای جهان اسلام است.

این مراسم در بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی و آذرماه روستای قلعه نو خرقان به همت پایگاه محمد رسول الله (ص) حوزه بسیج مساجد و محلات حمزه سیدالشهدا منطقه کلاته خیج شاهرود برگزار شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار