تبریز- اینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به منظومه فکری رهبر فرزانه انقلاب، اظهارداشت: در منظومه فکری معظم استقلال فرهنگی مهم تر از استقلال سیاسی و اقتصادی است و اهمیت والایی دارد.
کد خبر: ۹۳۹۵۷۰۷
|
۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند بخش فرهنگ مظلوم است و از بخش فرهنگی باید رفع مظلومیت کنیم، گفت: نباید در هیاهوی مسائل و مباحث سیاسی و مشکلات اقتصادی, مسأله فرهنگ فراموش و یا اینکه در حاشیه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: هر یک از ما با توجه به جایگاه و مسئولیتی که دارد در برابر فرهنگ عمومی استان مسئولیت قانونی و شرعی و اخلاقی داریم.

حجت الاسلام آل هاشم توجه به فرهنگ‌های وارداتی مسموم را ضروری خواند و گفت: باید فضایی آزاد برای تجلی اراده اختیاری انسان در راستای انتخاب فرهنگ اسلامی در جامعه فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم نسبت به تبلیغ و گسترش فرهنگ مسموم وارداتی بی‌تفاوت باشیم، ادامه داد: این به معنای قطع همکاری فرهنگی با فرهنگ‌های دیگر نیست، این حساسیت به معنای توجه در واردات فرهنگ هایی است که زندگی فردی و اجتماعی جامعه ایرانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: بحران‌های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی یک جامعه در بستر فرهنگ عمومی آن جامعه متولد می‌شود و ما برای درمان و عبور از این بحران‌ها چاره‌ای به غیر از سرمایه‌گذاری سخت افزاری و نرم افزاری در فرهنگ عمومی جامعه نداریم.

وی تاکید کرد: بدون اصلاح پایه‌های فرهنگ عمومی، هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند در برابر بحران‌های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی استقامت پایداری داشته باشد.

حجت الاسلام آل هاشم خاطرنشان کرد: مسأله توجه به فرهنگ عمومی به قدری اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای در دیدار مسئولین وزارت ارشاد فرموده اند که اگر وزارت ارشاد، واقعاً جز اصلاح فرهنگ عمومی هیچ کار دیگری نکند، به نظر بنده برای آن کافی است و کار کمی را عهده دار نیست.

ارسال نظرات