معاون وزارت دفاع گفت: بازرسی‌هایی که توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت می‌گیرد، بعضاً منجر به نفوذ اطلاعاتی می‌شود.
کد خبر: ۹۳۹۶۳۸۵
|
۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶

به گزارش  خبرگزاری بسیج، سردار «رضا طلایی‌نیک» معاون توسعه راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه فعالیت‌های جهادی فخری‌زاده از دوران دفاع مقدس و از زمان هم‌رزمی با شهید بروجردی آغاز شد، درباره شهید فخری‌زاده اظهار داشت: فخری‌زاده در ۴۰ سالی که در عرصه‌های جهادی گوناگون قرار داشت، شخصیت ایمانی وی شکل گرفت و بر اساس اخلاق جهادی وارد عرصه علمی شد، اما در عرصه مدیریتی زمانی که در ۲۵ سال گذشته به وزارت دفاع منتقل شد، بنیان‌گذار حوزه‌ای شد که امروز از پایه‌های قدرت دفاعی، فنی و علمی ما محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر امروز توانستیم جزو کشور‌های برتر دنیا در عرصه‌های گوناگون علمی و فناوری شویم و در حوزه دفاعی نیز علی‌رغم همه تهدیداتی که علیه کشورمان وجود دارد با کمترین بودجه دفاعی جزو قدرت برتر منطقه‌ای هستیم، یکی از علت‌های آن انجام فعالیت‌های دفاعی و علمی بر پایه دانش بومی است؛ موضوعی که به واسطه تلاش‌های شخصیت‌هایی همچون فخری‌زاده به وجود آمده است.

سردار طلایی‌نیک با بیان اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فخری‌زاده قابل انتشار و نشرعمومی نبود، ادامه داد: یکی از موضوعاتی که موجب درز اطلاعاتی می‌شود، بازرسی‌هایی است که از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت می‌گیرد که این موضوع بعضاً منجر به نفوذ اطلاعاتی و شناسایی‌هایی می‌شود و بعد‌ها روی این افراد ترور انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: دشمن بیش از ۲۰ سال برای ترور فخری‌زاده طرح‌ریزی، برنامه‌ریزی و حتی اقدام عملی داشت؛ این نشان می‌دهد که دشمن به‌صورت مصداقی طی مدت یادشده برای ترور فخری‌زاده تمرکز کرده بود؛ لذا اینکه طی این مدت نتوانسته بودند وی را ترور کنند، به واسطه توان امنیتی و وجود ظرفیت بالای حفاظتی در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

معاون توسعه راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع تصریح کرد: ترور فخری‌زاده در هفتم آذر سال گذشته محصول عوامل متعددی است که در آن از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و سیستم‌های ماهواره‌ای، سلاح خودکار و هوشمند و خلاصه هر آنچه می‌توانستند بکار گرفتند.

وی اظهار داشت: وقتی پشتوانه امنیتی ۲۰ ساله مانع از ترور فخری‌زاده می‌شود، باید این پشتوانه ارتقاء یابد تا در سال بیست و یکم چنین واقعه‌ای روی ندهد؛ اما اینکه چرا در سال بیست و یکم ترور روی می‌دهد، برای این است که در شرایط جنگ امنیتی قرار داریم.

سردار طلایی‌نیک در ادامه با بیان اینکه عواملی که در صحنه بودند هرچند خیانت کردند و باید مجازات شوند، اما باید وقوع آن را ریشه‌یابی کنیم، گفت: بعد از ترور فخری‌زاده دستگاه قضایی پرونده‌ای را برای پی‌گیری موضوع تشکیل داد و برای این کار ۲۷ نوع اطلاعات، استنادات و مدارک را از وزارت دفاع دریافت کرد؛ به عبارت دیگر، تمام اطلاعات، استنادات و تحقیقات اولیه‌ای که در این رابطه صورت گرفته بود را در اختیار دستگاه قضایی قرار دادیم که پرونده ترور در بخش امنیتی آن در مرحله تکمیلی قرار دارد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها