خطیب جمعه میبد تصریح کرد: اگر التهابی در استان ایجاد نشده از روی نجابت و تحمل است و انتظار می‌رود دولت و مسئولان به مسئله آب استان توجهی اساسی و راهبردی داشته باشند.
کد خبر: ۹۳۹۷۴۶۵
|
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از میبد ،آیت‌الله اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که استاندار و مقامات استانی و امام جمعه طبس هم حضور داشت با خیرمقدم به استاندار از وی به‌عنوان استانداری جوان، انقلابی و باروحیه جهادی یاد کرد و گفت: از نمایندگان و ائمه جمعه و مردم و مسئولان همه باید همکاری کنند تا استان در جایگاه رفیع خود قرار گیرد.
امام جمعه میبد خطاب به مرکز نشینان و دولتمردان تهران و مسئولین استان هم به چند محور اساسی استان پرداخت و گفت: اولین نیاز اساسی استان یزد و شهرستان میبد آب است و مردم استان یزد در شرایط بسیار سختی قرار دارند.مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه هم امنیت خطوط انتقالی باید تأمین و هم سرمایه‌گذاری اساسی برای انتقال آب از دریای عمان و یا خلیج‌فارس صورت گیرد گفت: مسئولان کشوری و استانی باید برای تحقق این برنامه اهتمام ویژه داشته باشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ارتقاء صنعت پاک و دانش‌بنیان را دومین راهبرد استان خواند و افزود: ما با همه وجودمان مدافع صنعت و سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و تولیدیم.
آیت‌الله اعرافی گفت: درعین‌حال باید درکل پهنه استان و منطقه دشت یزد و اردکان باید با یک نگاه عادلانه، درست، دقیق و با نظارت خوب به سمت حمایت از سرمایه‌گذاری تولید و رونق رفت که هم صنعت پاک و دانش‌بنیان پایه‌ریزی شود و هم صاحبان ثروت و سرمایه، هرچه بیشتر به مقوله محیط‌زیست و مسائل سلامت مردم توجه کنند.
امام جمعه میبد بابیان اینکه بیشتر این دو نکته به مسئولان استان برمی‌گردد تصریح کرد: اول پایه‌ریزی عدالت درکل منطقه که همه منطقه یکدست و باقاعده اداره و صنعت پیش رود و دوم اینکه به سمت صنعت پاک و دانش‌بنیان و برتر برویم که این هم به حرف نیست و می‌شود صاحبان سرمایه را تشویق کرد; اما دولت و مسئولان باید زیرساخت‌های لازم را برای صنعت پاک فراهم کنند.
امام جمعه میبد در ادامه شهادت شهید مدرس و روز مجلس و قانون اساسی را گرامی داشت و تأکید کرد: برای رشد و تعالی جامعه نیازمند چهره‌های نورانی مثل شهید مدرس هستیم.
آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه ما نباید فقط مشکلات را ببینیم و مسئولیت ما و مسئولین برای حل آن بسیار سنگین است گفت: اما ملت بزرگ ایران، جوانان و دانشجویان و دانش‌آموزان غیور، بدانید که شما پرچم‌دار راهی نو و گفتمان جدید در عالم هستید که آمدید تا معادلات شیطانی قدرت‌های عالم را نقش بر آب کنید.
امام جمعه میبد خاطرنشان کرد: این‌همه فشار و تضعیف و تحریم به خاطر حقیقتی است که زورگویان عالم توان دیدن آن را ندارند و باید مقاومت کرد البته این مسئولیت مسئولان را کم نمی‌کند و ما در برابر یک گرسنه هم مسئولیم.آیت‌الله اعرافی روز جهانی معلولین را هم گرامی داشت و گفت: شهری که دارای صنعت و درآمد است نباید فقیر و نیازمند در آن باشد و باید صاحبان صنعت و ما مسئولان هم بدانیم که نباید کسی به خاطر نداری از ادامه تحصیل و یا در تأمین مسکن و شغل و ازدواج و معالجه و درمان عقب بماند. مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: ادارات و نهادهای دولتی و عمومی قصه مناسب‌سازی را که قریب ۷۰ درصد آن انجام‌شده را است را حل و شهرداری سد معبر را معالجه کند. سالروز شهادت شهید مدرس، هفته بسیج، هفته معلولین، روز دانشجو و روز پژوهش و روز پرستار از دیگر مباحث آیت‌الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بود.

میبد آدینه

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار