حیدری گفت: سردار دلها سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی الگوی والایی برای گروه‌گشایی از کار مردم به شمار می‌رود.
کد خبر: ۹۳۹۷۶۴۸
|
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تدوین بسته توسعه جهشی با محوریت مناطق محروم استان و با مشارکت دولت، بخش خصوصی و بنیادهای غیردولتی در دستور کار قرار دارد.

غلامعلی حیدری در نشست شورای اداری این استان، اظهار داشت: برای تدوین بسته توسعه جهشی در استان که پس از تدوین،به  نام یک شهید بزرگوار مزین می‌شود،سه ضلع دولت، بخش خصوصی و بنیادهایی نظیر ستاد فرمان اجرایی امام(ره)،بنیادمستضعفان،کمیته امدادامام خمینی(ره) وقرارگاه خاتم الانبیاءصلی الله علیه وآله وسلم درقالب تفاهم‌نامه‌هایی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

یادگار سالهای دفاع مقدس، خروج استان از محرومیت و تحقق توسعه پایدار را نیازمند اعتمادسازی برای حضور بخش خصوصی و رفع موانع سرمایه‌گذاری و تولید دانست وگفت: همه باید همت کنندتا از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در استان بهرگیری شود و عقب‌ماندگی موجود را جبران کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری،همچنین بر ضرورت جذب به موقع بودجه سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه دو سوم از سال گذشته است، اما هنوز جذب بودجه از ۳۰ درصد پیشرفت برخوردارست که مناسب نیست و باید با اهتمام ویژه، کار جهادی و همت والا امور استان را در راستای تحقق منافع مردم و خدمت به آنها پیش برد.

حیدری به برنامه دیدار با شهرستان‌ها، ادارات و نهادهای دولتی استان اشاره کرد و افزود: در دیدار از ادارات استان نسبت به نحوه جذب اعتبارات سالجاری، برنامه‌ها و اقدامات ادارات برای رفع موانع تولید، آمادگی برای سفر ریاست جمهوری به استان و تکریم ارباب رجوع ارزیابی و نظارت می‌شود.

یادگارسالهای دفاع مقدس، با گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهداء مقاومت، تصریح کرد: سردار دلها سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی الگوی والایی برای گروه‌گشایی از کار مردم به شمار می‌رود که می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی استان در راستای تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مردم، سیره و روش این شهید بزرگوار را الگوی کار خود قرار دهند.

حیدری همچنین از مدیران خواست تا بر نحوه مصرف انرژی به ویژه گاز طبیعی در ادارات خود نظارت بیشتری داشته باشند تا با صرفه‌جویی مناسب، کمبودی برای مصرف بخش خانگی شکل نگیرد.

استاندارچهارمحال و بختیاری، با اشاره سفر آینده ریاست‌جمهوری اسلامی، به بام ایران گفت: باید با برنامه‌ریزی صحیح بیشترین بهره‌گیری را از این سفر داشته باشیم و بتوانیم در راستای تحقق توسعه استان و رفع مشکلات مردم عمل کنیم.

یادگارسالهای دفاع مقدس ادامه داد: در همین راستا برنامه‌ای تدوین شده است و فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی ظرف یک هفته فرصت دارند تا ظرفیت‌ها و نیازمندی‌های حوزه خود را گزارش دهند تا پس از تدوین نهایی به تهران اعلام شود.

استاندارچهارمحال و بختیاری، با اشاره  به چالش‌های حوزه آب استان اظهار داشت: رییس‌جمهوری همواره اعلام کرده‌ است که آب عادلانه تامین و توزیع شود که امید می‌رود در سایه این نگاه چالش‌های بخش آب استان نیز برطرف شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار