همزمان با روز دانشجو آیین رونمایی از محصولات ایده‌محور نوین پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی استان اصفهان برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۹۸۲۳۰
|
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان، همزمان با روز دانشجو آیین رونمایی از محصولات ایده‌محور نوین پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی استان اصفهان برگزار شد.

16 آذر فناورانه در دانشگاه اصفهان/ از محصولات پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی رونمایی شد

در این مراسم از چند محصول دانش بنیان که توسط دانشجویان دانشگاه‌های استان به مرحله ساخت رسیده بود رونمایی شد؛ این محصولات عبارتند از موتور الکتریکی براشلس دور بالا با ولتاژ ایمن پایین، اسپری پوشاننده زخم با خاصیت تسریع روند بهبودی زخم، اسپری پوشاننده زخم با خاصیت بندآورندگی خون، سنتز انواع افزودنی کربنی برای باتری سرب اسید، لباس مخصوص بیماران دیالیزی، چسب بخیه زیپی جایگزین بخیه و ساخت و توسعه دستگاه‌های EE.

16 آذر فناورانه در دانشگاه اصفهان/ از محصولات پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی رونمایی شد

سید هادی انوری، رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: در این مدت شاهدیم که ریاست دانشگاه و معاونان لبیک گفتند و تحولاتی که اتفاق افتاده است نشان دهنده دید باز آن‌ها نسبت به مجموعه‎‌های انقلابی، ارزشی و علمی است.

وی ادامه داد: یکی از برگ‌های افتخار مجموعه‎‌های ارزشی، تشکل‌های انقلابی و خصوصا بسیج دانشجویی این است که به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و خصوصا اولین توصیه‌شان در گام دوم انقلاب که عرصه علم و پژوهش است لبیک بگویند.

بسیج دانشجویی استان با ۶ پژوهشکده تخصصی در حال انجام فعالیت است

انوری با بیان اینکه بسیج دانشجویی با وجود نقش‌‍آفرینی‌های مختلفی که دارد، در عرصه علم و پژوهش نیز عقب نماند، توضیح داد: بسیج دانشجویی استان اصفهان با ۶ پژوهشکده تخصصی در دانشکده‌های خوب در حال فعالیت است و همه با اقتدار در عرصه احصا نظام مسائل استان، ارتباط با صنعت و... ورود جدی دارند و با این نگاه مسائل استان و صنعت را برطرف می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در مجموعه پژوهشی ناحیه بسیج دانشجویی استان کارگروه‌ها و عرصه‌های تخصصی تشکیل شده است و در این مجموعه این نگاه وجود دارد که نظام مسائل صنعت استان را احصا کند و پای آن بایستد.

وی با اشاره به اینکه صنعت کشور بخاطر تحریم‌ها، مشکلات، عدم تدبیرها وابسته به غرب است و کار آن بر زمین مانده، تصریح کرد: اما با نگاه چند دانشجوی انقلابی علم محور و نگاه جهادی مشکلات صنعت حل خواهد شد و بخشی از این موارد امروز رونمایی خواهد شد.

انوری یادآور شد: در طول سال نیز به این دلیل که بسیاری از اتفاق باید سریع و آنی رخ دهد فرصت رونمایی باقی نمی‌ماند اما امروز بهانه‌ای شد تا از چند دستاورد خوب پژوهشکده‌هایمان در دانشگاه‌های مختلف رونمایی کنیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان در پایان اظهار کرد: امیدوارم با نگاه مثبت و حمایت‌هایی که در این دوره وجود دارد شاهد پیشرفت‌های بیش‌تر باشیم و گام‌های موثری برای پیشبرد بهتر آرمان‌های بسیج دانشجویی برداریم و شرایط آن مهیا است.

16 آذر فناورانه در دانشگاه اصفهان/ از محصولات پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی رونمایی شد

حسین هرسیج، سرپرست دانشگاه اصفهان نیز در ادامه ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: از تلاش و پیگیری دانشجویان دراین حوزه متشکرم و خوشحالم که به نتیجه رسیده است.

وی تأکید کرد: در ۱۶ آذر سه تن از دانشجویان مهندسی دانشگاه تهران که از نظر علمی و بینش سیاسی قوی بودند احساس کردند کشور از ۲ منظر استبداد و سلطه آمریکا دچار مشکل است و راه رسیدن به استقلال را در این دیدند که با هر ۲ مقابله کنند.

هرسیج عنوان کرد:پیش از انقلاب دانشجویان خون دادند در زمانه ما هم امثال شهید شهریاری در جایگاه علمی‌ برای حفظ استقلال کشور،تلاش کردند و لازم است ما هم به دنبال تقویت علومی باشیم که اقتدار کشور را تضمین می‌کند.

سرپرست دانشگاه اصفهان بیان داشت: اگر در شرایط فعلی دیپلمات‌های ما از موضع عزت با دیگر کشورها صحبت می‌کنند به این دلیل است که توانسته‌ایم به خودکفایی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان با ماهیت نظام مشکل دارند زیرا نظام جمهوری اسلامی منافع آنان در منطقه را تهدید می‌کند و در این مسیر شاهدیم موضوع فقط موضوع هسته‌ای نیست و در طول تاریخ شاهد بودیم راهی جز قدرتمندکردن خود نداریم.

هرسیج اظهار داشت: اگر قلبمان برای استقلال و عزت کشور می‌تپد، راهی جز این نداریم که در عرصه علمی و دیگر حوزه‌ها به خود کفایی برسیم.

سرپرست دانشگاه اصفهان با بیان اینکه در دیگر حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی نیز نیاز است به استقلال برسیم، یادآور شد: در مشکلات و معضلات است که افراد خود را نشان می‌دهند؛ هر شخصی به‌عنوان نخبه مطرح شده در مشکلات و معضلات بوده و نیاز است مشکلات باشد تا به رشد برسیم.

شهدا فعل توانستن را صرف کردند

سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: اگر بخواهیم کشور را از وابستگی نجات دهیم نیاز است دست به دست هم دهیم تا این پروسه نه تنها در بحث هسته‌ای بلکه همه ابعاد طی شود؛ امثال شهید شهریاری و سلیمانی فعل توانستن را برایمان صرف کردند و نمی‌توانیم بگوییم نمی‌توانیم، نیاز است راه آنان را در عرصه‌هایی که تخصص داریم ادامه دهیم.

16 آذر فناورانه در دانشگاه اصفهان/ از محصولات پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی رونمایی شد

در پایان این مراسم نیز سردار علی مقواساز،سید هادی انوری و رضاعلی نوروزی معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان دانشجویان بازدید کردند.

16 آذر فناورانه در دانشگاه اصفهان/ از محصولات پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی رونمایی شد

ارسال نظرات
پر بیننده ها