هم رزم شهید سعید سیاح طاهری گفت: ایده برگزاری جشنواره مردمی عمار که خیلی موفق بوده از شهید سیاح طاهری است.
کد خبر: ۹۴۰۷۳۹۲
|
۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷

حبیب احمدزاده عصر پنجشنبه در مراسم سالگرد بزرگداشت شهید سعید سیاح طاهری که در گلزار شهدای آبادان برگزار شد، اظهار کرد: کمترین چیزی مورد استفاده مخاطب قرار می‌گیرد خوشحالی خود سخنران است؛ البته برای همه نمی‌گویم و از خودم می‌گویم.

وی افزود: از تجربه فرهنگی حاج سعید در سطح جهان استفاده می‌شود.

هم رزم شهید سیاح طاهری ادامه داد: ایده جشنواره عمار که خیلی موفق بوده از شهید سیاح طاهری است.

احمدزاده گفت: کل مشکلات فرهنگی کشور از طریق اسناد تک نفره رفع می‌شود.

وی ادامه داد: در ایران یک بزرگداشت خوبی به نام کنگره شهدا وجود دارد که همه اقشار را آوردیم و یک فضا را برای چند روز ایجاد کردیم ولی همه اینها نقص دارد.

احمدزاده گفت: شهید سیاح طاهری گفته «فرزندان آبادان و خرمشهر خیلی شهید دادند و خانواده‌ها در دیگر شهرها جنگ زده شدند».

وی اظهار کرد: در کنگره شهدا هفت نفر سخنرانی می‌کردند اما سخنرانان به حرف دیگر سخنرانان توجه نمی‌کردند.

هم رزم شهید سیاح طاهری ادامه داد: حاج سعید طاهری طرح داد کنگره شهدا با نشاط برگزار شد؛ اولین بار این طرح با چند مدرسه در سینما نفت آبادان به نام ستاد یک نفره برگزار شد.

احمدزاده توضیح داد: هنرمندان رایگان می‌آمدند و به دانش آموزان هدیه داده می‌شد و شهدا را به شکل مناسب به آنها معرفی کردیم.

وی یادآور شد: روحیه حاج سعید به گونه‌ای بود که این طرح همینطور ادامه کرد تا کل کشور را فرا گرفت و این جشنواره در مناطق سیل زده و… هم برگزار می‌شد.

احمدزاده گفت: شهید می‌گفت که مهم نیست در جلسه چه می‌گذرد بلکه مهم این است وقتی آن کودک از مراسم می‌رود بیرون آن اثر فرهنگی تأثیر گذاشته یا نه؟

به گزارش خبرنگار بسیج، سعید سیاح طاهری (۱۸ اسفند ۱۳۳۶ در آبادان – ۲۳ دی ماه ۱۳۹۴ در سوریه) از فرماندهان جنگ ایران و عراق و فعال فرهنگی و اجتماعی بود که در سن ۵۸ سالگی عازم سوریه شد و در منطقه خان طومان در نزدیکی شهر حلب به شهادت رسید.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار