مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور را والاترین و بهترین موقعیت تربیتی برای دانش‌آموزان می‌داند؛ ما اردوهای راهیان نور را نه بخشی از کتاب‌های درسی بلکه اصل کتاب‌های درسی می‌دانیم.
کد خبر: ۹۴۰۷۸۶۹
|
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵

علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه راهیان نور دانش‌آموزی که امروز (۲۶ دی‌ماه) در یادمان شهدای شلمچه برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: امروز خوشحال هستیم که بسیج دانش‌آموزی طلایه‌دار و پرچم‌دار این حرکت عظیم و بزرگ است.

به گزارش بسیج ، وی افزود: قدم نهادن در این میعادگاه در سرنوشت و وجود انسان تحول ایجاد می‌کند. زمانی که وارد این سرزمین می‌شویم با تاریخ پرافتخار و غرورآفرین نظام جمهوری اسلامی ایران که به دست جوانان و دانش‌آموزان غیور و شجاع آن دوران، آشنا می‌شویم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: آنچه بسیار مهم است و باید از آن بهره‌مند شویم، فضای معنوی و عرفانی، سبک زندگی و رفتار الهی حاکم بر جوانان آن روز است که موجب رقم زدن این صحنه‌ها و دستاوردهای بزرگ شد.

کاظمی افزود: آشنایی با الگوها و اسوه‌های جهاد و شهادت در این میدان یکی از دستاوردهای بزرگ راهیان نور است و برای بهره بردن کافی و وافی از این فضا، اندیشیدن در چرایی و چگونگی آنچه اتفاق افتاده، نیاز است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به انسان‌های بزرگی که مظلومانه و شجاعانه در میدان جنگ شهید شدند، گفت: در سخت‌ترین شرایط مساله‌ای که فراموش نمی‌شد ارتباط با خدا بود. آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب در تفکر جوانان آن روز بود و این گونه اجازه ندادند یک وجب از خاک این سرزمین جدا شود.

کاظمی افزود: امروز در مقابل این اتفاقات مسئول هستیم و باید به این اتفاقات بیاندیشیم. آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور را والاترین و بهترین موقعیت تربیتی برای دانش‌آموزان می‌داند؛ ما اردوهای راهیان نور را نه بخشی از کتاب‌های درسی بلکه اصل کتاب‌های درسی می‌دانیم.

وی بیان کرد: اگر قرار است تربیتی رقم بخورد و ارزش‌های انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید منتقل شود، جایگاه آن این میدان‌ها، میعادگاه‌ها و خاکریزها است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: قطعا یکی از محوری‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش برگزاری اردوهای راهیان نور است که با همت بسیج دانش‌آموزی این کار آغاز شده است و پر رونق‌تر، با کیفیت‌تر و باشکوه‌تر از گذشته خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار