مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ضمن تکذیب ابتلا ۱۰ هزار خوزستانی به امیکرون گفت: موارد مبتلا به امیکرون در استان کمتر از ۱۰۰ بیمار است.
کد خبر: ۹۴۰۸۶۷۸
|
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۵

روز گذشته خبری با عنوان شناسایی ۱۰ هزار نفر مبتلا به امیکرون در خوزستان و مثبت شدن ۸۰ درصد‌ها در خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها منتشر شد.

این در حالی است که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام کرد: در حال حاضر کل موارد بستری در استان ۱۳۹ مورد بوده که از این تعداد ۹۳ نفر در بخش‌های عادی و ۴۶ نفر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت بوده و همچنین ۹ نفر اینتوبه‌ای هستند.

عرفان مردانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز طی گفت‌وگویی با خبرنگار بسیج با رد آمار منتشر شده، اظهار کرد: موارد شناسایی شده به امیکرون در خوزستان کمتر از ۱۰۰ مورد بوده است و اخبار منتشره در رابطه با ثبت ۱۰ هزار مورد ابتلا به امیکرون در خوزستان صحت ندارد.

وی افزود: میزان شیوع امیکرون بالا است و این عدد بصورت احتمالی و صرفا از آنجایی برآورد شده که از یک درصد موارد تست گرفته میشود و برای نشان دادن وضعیت کلی و تقریبی این ویروس عنوان شده است که با موارد رسمی شناسایی شده فاصله چشمگیری دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها