همدان-سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان به مناسبت فرا رسیدن روز قدس سال ۱۴۰۱ بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۹۴۲۸۰۴۹
|
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان به مناسبت روز قدس

به گزارش خبرگزاری بسیج، سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان به مناسبت فرا رسیدن روز قدس سال ۱۴۰۱ بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون با گذشت بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همچنان تدبیر هوشمندانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در تبدیل ظرفیت قدس شریف به جبهه متحد امت اسلامی در مقابل دنیای استکبار کارساز بوده است. امروز نام و یاد قدس شریف به قطب‏نمای الهام‏بخش در جهت حرکت جریان عظیم و خروشان مقاومت در مقابل دشمنان داخل و خارج کشور‌های اسلامی بدل شده است. این مهم خصوصا در شرایط کنونی که استکبار جهانی با بهره‏گیری از انواع روش‏های مذبوحانه نخ‏نما مانند اختلاف‏افکنی میان شیعه و سنی، تحریف حقایق، جنگ سیاسی و اقتصادی بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‏کند.

امروز شاهد وحدت بازیگران اصلی محور مقاومت در منطقه غرب آسیا هستیم: از لبنان تا سوریه؛ از عراق تا یمن؛ و از غزه قهرمان تا کرانه باختری رود اردن در قلب سرزمین‏های اشغالی شاهد اتحاد، اخوت در چنگ زدن به ریسمان مقاومت جانانه به عنوان یگانه راه قطعی نجات ملت مظلوم فلسطین در مقابل صهیونیست‏های اشغالگر هستیم. در چنین شرایطی و با در نظر گرفتن شکست‏های مفتحضانه آمریکا و متحدین مرتجع‏اش در منطقه در برابر اندیشه و عمل مقاومت از سوریه و عراق گرفته تا یمن و افغانستان، بار دیگر جبهه منحوس استکبار فعال شده است و اندیشکده‏ها، رسانه‏ها و برخی مقامات غربی- عربی- عبری بر آن شده‏اند تا با سرپوش گذاشتن بر ناکامی‏های خود در یک دهه گذشته در منطقه و جهان اسلام، کمر بر کمرنگ ساختن موضوع فلسطین ببندند و در این راه از هیچ ترفند و دستاویزی در جنگ روانی خود علیه ملت‏های مقاوم  از جمله دمیدن در شیپور اختلافات میان هویت‎های شیعه- سنی، ایرانی-افغانی، ایرانی- عربی، مضایقه نمی‏کنند؛ غافل از آنکه منطق جذاب و عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران که در مکتب کارساز و مقدس ((حاج قاسم سلیمانی)) نمود و بروز عینی یافته است، ملت‏های آزاده و حق‏طلب را آگاه و بیدار ساخته است: «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون».

جنگ روانی دشمنان اسلام و انسانیت به دنبال آن است که جای ظالم و مظلوم؛ تروریسم و مقاومت؛ ناقض حقوق بشر و حامی آن عوض شود و در این مسیر انواع تحریفات و دستاویز‌ها را به کار می‏بندد. چنین است که آوارگان  جنگ اوکراین یا بازداشت جاسوسان سیا و موساد را  چونان مظلومانی که باید از آن‌ها اعاده حق و حیثیت گردد، به تصویر می‏کشند، اما بیش از ۷۰ سال است که در مورد کشتار مردم مظلوم فلسطین خفقان گرفته‏اند. همچنین شیبورچیان حقوق بشر غربی مدت مدیدی است که با وجود عیان بودن کشتار جمعی سایر مظلومان این کره خاکی در یمن، افغانستان، پاکستان، میانمار، نیجیریه، کشمیر و سایر نقاط این عالم یا سکوت می‏کنند و یا دست به توجیهات لایعقل می‏زنند. این برخورد دوگانه، آغاز و تشدید نقطه افول غرب و مدعیان حقوق بشریِ آن است که دیگر ادعاهایش درباره آزادی، دموکراسی، انصاف، عدالت و حقوق بشر جایگاهی ندارد.

در چنین شرایطی، همانگونه که مقام معظم رهبری نیز در بیانات خود بار‌ها تأکید داشته‏اند، «جهاد تبیین» به عنوان یک اصل ضروری و موثر در مقابل کید‌ها و تزویر‌های اصحاب زر و زور عمل خواهد کرد و ان‏شالله اجازه قلب حقایق را توسط جبهه باطل نخواهد داد.

پیداست که امروز مسئله قدس شریف، دیگر محدود به اسلام و مسلمانان نیست بلکه به معیاری برای سنجش آرمان ملت‏ها و دولت‏ها در عدالت‏خواهی، تظلم‏خواهی، حق‏طلبی، انسان‏دوستی فارغ از رنگ، نژاد، قومیت، دین و مذهب و ملیت بدل و در واقع به نمادی برای سنجش میزان واقعی یا دروغین بودن ادعا‌های حقوق‏بشری مدعیان حقوق بشر و کرامت انسانی بدل شده است. از طرفی عملکرد رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان غربی-عربی آن‌ها گویای این حقیقت است که امنیت و آرامش ملت‏ها بعد از استعانت از ذات قادر متعال، صرفا در گرو قدرت دفاعی و تأمین امنیت ملی آن‌ها با تکیه بر توانمندی‏های ملی و داخلی است و ناکارامدی و غیرعقلایی بودن پروژه سازش مدت‏هاست که بر همه‏گان آشکار شده است چنانکه تاریخ مبارزات شجاعانه و قهرمانانه ملت فلسطین و گروه‏های مقاومت در برابر اشغال‏گری و زیاده‏خواهی‏های رژیم تا دندان مسلح صهیونیستی موید چنین ادعایی است.

امروز و در آخرین جمعه رمضان المبارک ۱۴۴۳ هجری قمری وقت آن رسیده که امت اسلامی، درس‏ها و عبرت‏هایی را در مسیر آزادسازی قدس شریف و پاک‏سازی مسجدالاقصی از لوث صهیونیست‏های کودک‏کش و ضدبشریت، درس‏ها و عبرت‏هایی را نصب العین خود قرار دهد:

- بیاموزیم که دیپلماسی بدون پشتوانه میدان، جز خفت و ذلت برای ملت‏ها، چیز دیگری به ارمغان نیاورده و نخواهد آورد و بدیهی است که توان چانه‏زنی دولت‏ها و ملت‏ها بر اساس رویکرد و روحیه مقاومت به فضل الهی دوچندان شده است؛ بیاموزیم امت اسلامی یک امت واحده است که زخم بر هر قسمت از این پیکره، اگر با احساس مسئولیت به‏موقع و موثر درمان نشود و التیام نیابد، پیامد‌های آن کل امت اسلامی را در بر خواهد گرفت و آن دولت‏های مرتجعی که با ذوق‏زدگی و ساده‏لوحی به عادی‏سازی مناسبات با رژیم جعلی صهیونیستی روی آورده‏اند، ابتدا خود در ورطه هلاکت خواهند افتاد؛ بیاموزیم که تفاوتی میان مبارزه با طواغیت منطقه‏ای و بین‏المللی و طواغیت داخلی وجود ندارد: جمهوری اسلامی ایران، تنها حکومت رسمی اسلامی مقتدر منطقه است که در کنار سوریه قهرمان و یمن مظلوم، صادقانه و با تمام وسع و بضاعت خود همواره در کنار آرمان آزادسازی قدس شریف ایستاده است و از این‏رو، اقتدار آن با توفیقات مقاومت و عدالت‏خواهی منطقه گره خورده است؛ لذا تلاش برای حل‏وفصل مشکلات و نارسایی‎های کشور برای رسیدن به هدف راهبردی «ایران قوی» در همه زمینه‏ها، خصوصا تقویت بنیه اقتصادی و غنای فرهنگی،  جهادی بس عظیم است. در این راستا، ما اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان انتظار مطالبه عدالت جامع در همه ابعاد از قوای سه‏گانه، مبارزه موثر و کارامد با فساد، برکناری مسئولان ناکارامد و بانیان وضع موجود توسط دولت محترم، برخورد قاطع دستگاه قضائی با اخلال‏گران اقتصادی در همه ابعاد و به طور کلی تقویت کارامدی نظام از جمله مهم‏ترین دغدغه‏ها و انتظارات دلسوزان نظام اسلامی را داریم که می‏بایست با هدف اعتلای مردم ایران و در نهایت اعتلای امت اسلامی در دستور کار همه کارگزاران و مسئولان نظام قرار گیرد؛ بیاموزیم و باور داشته باشیم که پروردگار عالمیان همواره اقلیت صالح را بر اکثریت فاسد پیروز می‏گرداند چرا که منطق قرآن به ما می‏فرماید: «کَم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً کَثِیرَةً بِإِذْنِ اللّهِ وَاللّهُ مَعَ الصَّابِرِینَ؛ بسا گروه اندکى که به توفیق خدا بر گروه بسیارى پیروز شدند، و خدا با صابران است».

اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان همچنان به عهد خود با حضرت روح الله برای محو رژیم صهیونیستی پایبند است و در جهت تحقق وعده یصادق مام خامنه‌ای (مدظله العالی) مبنی بر اینکه «اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید» در میدان است و از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و برای محو غده سرطانی و رژیم اشغالگر قدس، ثانیه شماری می‌کند.

بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی  استان همدان برای تقویت محور مقاومت، مجاهدین فلسطینی و مردم مظلوم کشور‌های اسلامی، همراه با سایر امت واحده و روزه دار، روز جمعه در راهپیمایی روز قدس حضور پرشور و شعور خواهد داشت.

در پایان یادآور می‏شود جهاد همه‏جانبه با جان و مال و آبرو در مسیر تحقق هدف انسانی و اسلامی آزادسازی سرزمین‏های اشغالی از لوث صهیونیست‏های اشغالگر سرزمین مقدس فلسطین یک اصل تخلف‏ناپذیر مورد تأیید در منطق الهی و اسلامی است چنانکه قرآن کریم، پایمردی و استمرار بر ارزش‏های صحیح انسانی را رمز هدایت در «سبیل‏الله» معرفی می‏کند: «وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا: و کسانى که براى ما کوشیدند، بى تردید آنان را به راه‏هاى خود هدایت مى‏کنیم.» از اینرو، منحصرا این مسیر مقاومت دلیرانه بر اساس فرهنگ آزادگی است که با تکیه ندای «هیأت منّا الذلّه» منتهی به برچیده شدن بساط ظلم خواهد شد ان‏شاءالله:

«وَ سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ»

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار