همدان-فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: با توجه به تغییرات در استان باید از این فرصت استفاده کرده و مدیران را کمک کنیم و هم‌افزایی بیشتری برای اجرای کارها داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات استان را حل کنیم.
کد خبر: ۹۴۲۸۱۱۶
|
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار مظاهر مجیدی در جمع مسئولین اقشار سپاه استان همدان، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار کرد: در بحث مشکلات اقتصادی، دولت در تلاش است تا آنها را برطرف کند و سپاه و بسیج می‌توانند کمک حال دولت باشند.

وی افزود: شما اساتید در هیئت‌های اندیشه‌ورز خود کار کارشناسی شده انجام دهید و با دستگاه‌هایی که مرتبط هستید جلساتی برگزار کنید و کمک حال دولت در رفع مشکلات باشید و راهکارهای مناسبی ارائه دهید تا بتوانیم از بحرانی که وجود دارد عبور کنیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: یکی از بحران‌های بزرگی که در کشور وجود دارد و باید همه باهم دست به دست هم دهیم تا این بحران رفع شود بحث «ایران جوان بمان» است چراکه نسل ما رو به کهولت می‌رود و شاید در ۱۰ سال آینده یکی از مشکلات و معضلات کشور ما نیروی جوانی است که می‌خواهیم برای امورات کشور استفاده کنیم.

وی با ابراز تأسف از اینکه استان همدان هم جزء استان‌هایی است که از نظر وضعیت جمعیتی و موالید بسیار عقب است و باید برای این فکری کرد که آینده کشور و استان به کجا خواهد رسید، ابراز داشت: هرکدام از ما سهمی در این موضوع داریم و همه ما باید پای کار بیایم تا بتوانیم بحث موالید و ازدواج در بین جوانان و بسیج را رقم بزنیم و باید این موضوع را به عنوان یک برنامه اصلی دید وبرای آن راهکار ارائه دهیم تا بتوانیم در بحث «ایران جوان بمان» اقدامی را انجام دهیم.

سردار مجیدی ادامه داد: موضوع دوم که در استان همدان حاد می‌شود، بحث آب استان است که ما هم همچون استان‌های دیگر خشکسالی‌های پیاپی را داشتیم و این خشکسالی مشکلاتی را برای استان ایجاد می‌کند و این یک مشکل بزرگ است، به خصوص در مرکز استان برای آب آشامیدنی که فرصت برای ورود آب به همدان کم است.

وی ادامه داد: نیاز استان حدود یک هزارو ۲۵۰ لیتر در ثانیه است و با توجه به ضرورت بحث صرفه‌جویی، این امر نیاز به فرهنگسازی در استان دارد و شیوه استفاده از آب را باید به خانواده‌ها ارائه دهیم چراکه آب یک مشکل کلی در استان است که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در خصوص بحث نظارت بر بازارگفت: دولت تلاش می‌کند که امکانات را به هر طریقی شده فراهم کند، ما در شبکه توزیع، وضع خوبی نداریم و این سیستم دلال بازی مردم را زمین‌گیر می‌کند و هر روز باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود که باید این موضوع را به یک سامانی برسانیم.

وی در مورد بحث شبکه مدیریتی استان بیان کرد: با توجه به تغییراتی که در استان اتفاق افتاده است، باید از این فرصت استفاده کرده و مدیران را کمک کنیم و هم‌افزایی بیشتری برای اجرای کار‌ها داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات استان را به هر طریقی حل کنیم.

سردار مجیدی در خصوص بحث کنگره شهدا ابراز داشت: برگزاری کنگره در سال ۱۴۰۲ نیاز به برنامه‌ریزی دارد بنابراین باید در این کنگره ورود پیدا کرده و قشر خود را فعال کنید.

وی گفت: بحث اشتغال در استان نیز یکی از بحث‌های مهمی است که باید به آن توجه کرد، شاید یکی از اشکالات این است که ما شغل‌های پایدار نداریم؛ باید  ببینیم سهم ما در ایجاد اشتغال چقدر است و یا در بحث مسکن چقدر می‌توانیم دولت را کمک کنیم و در بحث شعار سال که حدود ۱۰ سال است رهبرمعظم انقلاب مطرح کرده و نیاز به توجه دارد.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه توجه به زیرساخت‌های سپاه استان از اهمیت بسیاری برخوردار است، تأکید کرد: باید زیرساخت‌های استان همدان را از نظر ساخت و ساز‌ها به سرانجام برسانیم.

وی گفت: بسیج اساتید نقش خود را با رده‌های سازمان بسیج بیشتر کند تا بتوانیم نقش خود را در موضوعات و مأموریت‌هایی که ابلاغ می‌شود انجام دهیم.

سردار مجیدی در خصوص طرح «ثامن» ابراز داشت: در این طرح اشکالی وجود دارد و آن این است که بسیجیان ما در این موضوع نقش‌آفرینی نمی‌کنند یا اینکه در روبیکا هنوز ورود پیدا نکردند یا خیلی نقش آفرین نیستند که باید رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه امسال در بحث «محرومیت‌زدایی» با توجه به اینکه بسیج سازندگی فعال است و کار انجام می‌دهد، بیان کرد: بسیج اساتید هم می‌تواند گروه جهادی خود را طوری تنظیم کند که بچه‌های بسیجی و پاسداران ما در بحث آموزش دانش‌آموزانی که عقب ماندگی تحصیلی دارند ورود کنند، چراکه ما می‌توانیم در این زمینه‌ها کمک‌هایی کنیم و هر قشر نقش خود را در گروه‌های جهادی ایفا کند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه گروه‌های جهادی یک فرصت است، ابراز داشت: شما اساتید متولیان گروه‌های جهادی هستید و باید آن‌ها را محله محور و جغرافیامحور سازماندهی کنید و هرکدام از این‌ها را می‌توان در سطح بزرگ‌تری از گروه‌های جهادی استفاده کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار