جانشین فرمانده کل نیروی انتظامی گفت: نباید اجازه دهیم به حقوق و ارزش‌های دینی و مذهبی تعدی شود، شهدا در آن روزها می‌گفتند لبیک یا خمینی امروز ما می‌گوییم لبیک یا خامنه‌ای که همان روحیه عاشورایی است.
کد خبر: ۹۴۳۱۵۰۳
|
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار قاسم رضایی امروز در جمع دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد در محل یادمان شهدای سلمانه شهرستان شادگان اظهار کرد: شناخت بیشتر و الگوسازی صحیح از شهدای دفاع مقدس در جامعه اسلامی، تبیین هرچه بهتر نقش تعیین کننده شهدا برای نسل جوان و لزوم معرفی خدمات این عزیزان از عمده وظایف ما در قبال از خود گذشتگی و ایثار شهداست.

وی افزود: شهدا حق بزرگی برگردن مردم، مجموعه انتظامی و مسئولان دارند چرا که آرامش و آسایش کشور به خاطر رشادت‌های آنهاست.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه روح حاکم در این منطقه عاشورایی است، گفت: این چهار شهید گرانقدر از ارتش و بسیج بودند که در راه دفاع از حق و امر به معروف جان خود را نثار کردند.

وی با بیان اینکه سال ۱۳۷۸ این بنا نهاده شده و قرار است مرمت و بازسازی و احیا شود، ادامه داد: محل شهادت برادران «سلمان، علیرضا امامی»، «سید جعفر موسوی» و دو تن دیگر در عملیات آزاد سازی «پل مارد» که در تصرف دشمن بعثی بود برای دفاع از اسلام و امام خمینی (ره) در شب جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۵۹ به درجه رفیع شهادت نائل شدند، این مکان مقدس جبهه واقعی بوده و مردم اینجا پوزه استکبار را به خاک مالیدند.

قاسم رضایی امنیت و آرامش امروز جامعه را مدیون شهدا دانست و تصریح کرد: گرامی داشت یاد و خاطره شهدا عزت می‌آورد و حضور در این یادمان‌ها به زندگی برکت می‌بخشد.

وی با تاکید بر اینکه تجدید عهد و پیمان با پروردگار متعال در اینجا انجام می‌شود، عنوان کرد: شهیدان زنده‌اند چرا که عملکرد آن‌ها امنیت و آسایش امروز ما را به ارمغان آورده‌ و باید با پاسداری از راه آنان قدردان این عزیزان باشیم.

رضایی عنوان کرد: نباید اجازه دهیم به حقوق و ارزش‌های دینی و مذهبی تعدی شود، شهدا در آن روزها می‌گفتند لبیک یا خمینی امروز ما می‌گوییم لبیک یا خامنه‌ای که همان روحیه عاشورایی است و به شما توصیه میکنم از لحظه لحظه حضور در این مکان مقدس استفاده کنید.

وی افزود: دشمن درصدد است ما را از فضای معنوی و روحیه انقلابی دور کند و این فضا می‌تواند ما را در برابر دسیسه‌های دشمن کمک کند تا بایستیم چرا که شهدا مسیری را طی کردند که پیامبر اعظم و اهل بیت علیهم السلام بر اساس دین مبین اسلام بر آن تاکید داشتند و به قیام عاشورا لبیک گفتند تا آرامش را برقرار کنند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدا در راه امر به معروف و نهی از منکر تا پای جان ایستادند و امروز نیز مجموعه انتظامی شهدای گرانقدری در راه امر به معروف و نهی از منکر از مرز تا مرکز شهرها تقدیم می‌کند.

وی با بیان اینکه حضور در یادمان شهدا و این منطقه توفیق الهی می خواهد و روح حاکم در منطقه انس و مودت و درس ایثار و از خودگذشتگی است، اذعان کرد: اگر پروردگار متعال چشم بصیرت دهد این منطقه (یادمان ۴ شهید دوران دفاع مقدس) را سرخ از خون شهدا می‌دیدیم.

قاسم رضایی تصریح کرد: حضور در خط مقدم جبهه مقاومت و ایثار توفیق الهی می‌خواهد که خداوند متعال این سعادت را نصیب شما کرده که ان‌شاء الله از لحظه لحظه حضور در این مکان بهره کافی را ببرید.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور عنوان کرد: پیام این منطقه «پیام معنوی» است و واقعاً حدیث «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا"پ» به دلیل ایثار و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس مصداق همین جا است و زائران این منطقه با خود روح حاکم آن یعنی اونس و مودت را به سوغات می برند.

رضایی تصریح کرد: این پیام معنوی در جای‌جای سازمان انتظامی قابل پیاده شدن است به این جهت که تهدیدات دشمن در خصوص خانواده و عرق ملی جدی‌تر شده و با حرکت در مسیر شهدا جایگاه خانواده، انس با همسایه و حلال و حرام حفظ شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار