یک کارشناس رسانه در یادداشتی به تغییرات در معاونت سیما و تاثیر آن بر پیوست رسانه‌ای برای بیانیه گام دوم انقلاب و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی بر محور جذب مخاطب در رسانه، پرداخته است.
کد خبر: ۹۴۳۱۵۸۳
|
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷

خبرگزاری بسیج، گروه فرهنگ: دکتر مجید هاشمی فرا کارشناس رسانه در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری بسیج قرار داده به تغییرات در معاونت سیما و تاثیر آن بر پیوست رسانه‌ای برای بیانیه گام دوم انقلاب و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی بر محور جذب مخاطب در رسانه، پرداخته است.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

انتصاب دیر هنگام اما مبارک معاون جدید سیما بارقه‌های امید را در بین متخصصین دست اندرکاران و اهالی رسانه ایجاد کرد. حضور یک جوان انقلابی فارغ التحصیل دانشکده صدا و سیما با تجربه‌های متعدد برنامه سازی و از درون خانواده رسانه ملی و هماهنگ با شاخص‌های وعده داده شده توسط رییس سازمان صدا و سیما نشان می‌دهد او تاکنون تسلیم فشارهای بیرونی و لابی‌های پشت صحنه نشده است.

مهمتر از حضور شخص محسن برمهانی در سیما که یک نشانه‌ای از تصمیم‌های سخت و تحول آفرین است تحقق پیوست رسانه‌ای برای بیانیه گام دوم انقلاب و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی بر محور جذب مخاطب در رسانه است.

پرورش استعدادهای نهفته و علاقمند و نگهداشت نیروهای متعهد و نیز باز کردن عرصه تولید برای همه علاقمندان و گریز از نگاه قشری و بخشی می‌تواند معاون جدید سیما را در طی طریق یاری نماید.

به نظر می‌رسد استفاده از تجربیات پیشینیان و تحول در ساختارهای قدیمی برای متناسب سازی رسانه با نیاز مخاطب از ضروریات سیاستگذاری در تلویزیون است. امیدوارم نتیجه این اتفاق و تصمیم فرخنده بالندگی و بازگشت به روزهای خوب تلویزیون باشد. به امید آن روز.

ارسال نظرات
آخرین اخبار