رئیس سازمان معارف اسلامی صدرا گفت: فرماندهان و علمداران جهاد تبیین معلمان و مبلغان هستند.
کد خبر: ۹۴۳۱۸۸۰
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام حامد تقدیری در رویداد استانی پیشران مدارس صدرا در تحقق جهاد تبیین و امیدآفرینی گفت: جهاد تبیین یکی از مهمترین فرامین رهبر انقلاب طی چند سال اخیر بوده که یک جبهه مهم فرهنگی بوده و باید همه مسئولان و مردم برای تحقق آن تلاش کنند.

فرماندهان جهاد تبیین معلمان و مبلغان هستند

وی با اشاره به اینکه جهاد تبیین بخش‌های مختلفی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: جهاد تبیین بیانی، جهاد تبیین رفتاری، جهاد تبیین عاطفی و جهاد تبیین علمی از بخش‌های مختلف در این موضوع است.

رئیس سازمان علوم و معارف اسلامی صدرا سپس به ظرفیت فضای مجازی در تحقق جهاد تبیین اشاره کرد و ادامه داد: البته در این بین باید به تربیت رسانه‌ای نیز توجه کرد.

حجت الاسلام تقدیری با تاکید بر اینکه مدارس صدرا ظرفیتی در تحقق جهاد تبیین هستند، گفت: نیمی از فارغ التحصیلان مدارس صدرا به دانشگاه فرهنگیان می‌روند و معلم می‌شوند که نشان از اهمیت این مدارس دارد.

وی گفت: ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کشور داریم که با یک حساب سرانگشتی می‌توان نتیجه گرفت هر ماه در طول جنگ تحمیلی ۴۷۵ دانش آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی می‌شد.

تقدیری با بیان اینکه آموزش و پرورش کارخانه بزرگ نیروسازی است، گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد عدالت آموزشی و عدالت تربیتی در نقاط مختلف کشور هستیم.

وی سپس به سند تحول در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تحقق این سند راهبردی و مهم مطالبه جدی رهبر انقلاب است.

تقدیری به تفاهم نامه سازمان تبلیغات اسلامی با وزارت آموزش و پرورش درخصوص مدارس صدرا اشاره کرد و گفت: در این تفاهم نامه کیفی سازی کتاب‌های آموزش و پرورش، توجه به نیروی انسانی و دیگر مسائل مطرح شده است.

وی همچنین ابراز داشت: آذربایجان شرقی یکی از موفق ترین استان‌ها در مدارس صدرا است، امیدواریم شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی در راه اندازی مدارس صدرا در دوره‌های راهنمایی و ابتدایی پیش قدم شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار