آیین اختتامیه مرحله استانی اولین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر با حضور جمعی از مسئولین در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد
کد خبر: ۹۴۳۲۰۱۷
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰

به گزارش خبرگزاری از بوشهر، مسئول معاونت فرهنگی و هنری سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر در این آیین با اشاره به این که مردم ایران خصوصاً جنوبی‌ها طبع هنری و شعری بسیار بالایی دارند، اظهار کرد: سرود نوعی از موسیقی دلگرم کننده و انگیزشی است که به عنوان عامل مهم در شکل‌گیری هویت اجتماعی و فرهنگی جامعه دارای کارکردهای مختلف سیاسی و فرهنگی است.
سرگرد مهدی عالی زاده در ادامه با تأکید بر این که کارکرد سرود در زمان ناملایمات و جنگ برجسته‌تر می‌شود، افزود: سرود در ناخودآگاه جامعه ریشه دارد و بر عواطف میهنی و هویتی جامعه تأثیر و نفوذ دارد.
وی با بیان این که سرود، جامعه را تشویق و ترغیب به اتحاد و دفاع از هویت تاریخی و مرزهای جغرافیایی می کند، خاطرنشان کرد: سرود و موسیقی در ایران نقش ویژه‌ای در تحولات سیاسی و اجتماعی داشته است.
مسئول معاونت فرهنگی و هنری سپاه استان بوشهر افزود: برای شروع جشنواره و هماهنگی بهتر و تعامل سازنده با گروه‌ها ارتباط ویژه‌ای برقرار و تبلیغات ویژه‌ای در فضای حقیقی و مجازی صورت گرفت.
این مقام مسئول با اشاره به این که گروه‌هایی که آمادگی و توان لازم برای اجرای زنده را داشتند به میدان مسابقه آمدند، یادآور شد: این اولین جشنواره سرود در سطح کشور بود که علاوه بر نظر کارشناسان، آرای مردمی نیز در انتخاب گروه سرود دخیل بود.
مسئول معاونت فرهنگی و هنری سپاه امام صادق علیه السلام با بیان این که 115 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید، تصزیح کرد: از این آثار 40 گروه ثبت نامی، 9 ایده ساخت نماهنگ و 5 آکاپلا بوده است.
سرگرد عالی زاده با اشاره به این که در این کنگره 700 نفر به طور مستقیم درگیر بودند، ادامه داد: 22 گروه منتخب به مرحله حضوری راه پیدا کردند و 18 گروه موفق شدند از مرحله بازبینی عبور کنند.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار