معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با تاکید بر اینکه مشکلی برای تامین اقلام اساسی در استان وجود ندارد، گفت: روغن، مرغ، ماکارونی، و سایر اقلام به وفور در استان وجود دارد و تمام نیاز مردم را تامین می‌کنند.
کد خبر: ۹۴۳۲۲۳۹
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۰

آقا رضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در اهواز، در خصوص وضعیت ذخایر انبارهای استان در عرصه کالاهای اساسی مانند روغن، مرغ، شکر، ماکارونی، تخم‌مرغ، لبنیات و... اظهار کرد: با توجه به اینکه استان خوزستان تولیدکننده شکر است، شکر به فراوانی در استان وجود دارد و تمام نیاز مردم را می‌توانیم فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه حجم مرغ مورد نیاز مردم در استان موجود است، افزود: علاوه بر این حدود شش میلیون قطعه جوجه ریزی داشتیم و تمام مرغداری‌ها ما پر از جوجه است که در زمان مقرر تحویل کشتارگاه‌ها شده و برای مصرف عموم عرضه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با تاکید بر اینکه مشکلی برای تأمین اقلام اساسی در استان وجود ندارد، گفت: روغن مورد نیز به اندازه کافی در فروشگاه‌های رفاه و اتکا و... موجود است و سه کارخانه فرآوری روغن در استان در سه شیف فعال بوده و در حال تولید هستند.

۲۵۰ تن روغن نیاز روزانه استان خوزستان

فتوحی با بیان اینکه مصرف روزانه استان ۲۵۰ تن روغن است که باید وارد بازار شود، عنوان کرد: ۵ درصد روغن کشور در استان فرآوری می‌شود اما بنا نیست این ۵ درصد فقط در استان عرضه شود به همین دلیل روغن ما از استان‌های دیگر نیز وارد می‌شود.

وی با اشاره به وجود چهار کارخانه تولید روغن در استان (دو تا در دزفول و دو تا در بهبهان)، عنوان کرد: تقریباً ۹۰ درصد دانه‌های روغنی کشور از خارج تأمین و در داخل کشور فرآوری می‌شود.

فتوحی در خصوص قیمت آرد و نان نیز افزود: قیمت نان هیچ تغییری نکرده و هر نانوایی کم‌فروشی و یا گران‌فروشی کند با آن برخورد جدی خواهید شد، افزایش قیمت کیسه‌های آرد مربوط به آزاد پزها بوده و قیمت آرد دولتی هیچ تغییری نکرده است.

وی بیان کرد: ماکارونی به وفور تولید شده و بر اساس قیمت مصوب جدید در تمام فروشگاه‌های استان موجود است و مردم در خصوص تأمین این کالا هیچ مشکلی ندارند.

فیلم‌های منتشر شده مربوط به الان نیست

فتوحی در خصوص برخی فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی که نشان می‌دهد مردم برای تأمین کالای مورد نیاز خود به فروشگاه‌ها هجوم آورده‌اند، گفت: این فیلم‌ها مربوط به الان نیست و بنده حتی اطلاع دارم مربوط به چه کجا و چه زمانی است اما برخی افراد سودجو با انتشار این فیلم‌ها سعی در بر هم زدن آرامش مردم دارند.

فتوحی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه نارضایتی‌ها به وجود آمده به این دلیل است که برخی فروشندگان از شرایط پیش‌آمده سوءاستفاده کرده و اقدام به افزایش قیمت کالاهایی کردند که مشمول یارانه دولتی نیستند، بیان کرد: به‌منظور شناسایی این افراد نظارت بر بازار را توسط سه دستگاه جهاد کشاورزی، سازمان صمت و اداره تعزیرات حکومتی تشدید کردیم.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان به‌صورت ویژه قیمت‌ها کالاها، تأمین کالا، تولید و مصرف را رصد می‌کنند، افزود: گشت‌های ما در سراسر استان فعال شده و در صورت مشاهده تخلف و گران‌فروشی محصولات دیگر و یا کم‌فروشی قطعاً برخورد جدی خواهیم کرد، شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف با سامانه ۱۳۵ تماس و مورد تخلف را اطلاع دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار