خبرهای داغ:
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: با سودجویان و احتکارکنندگان کالا به شدّت برخورد شود
کد خبر: ۹۴۳۳۷۲۷
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹

قزوین_به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: یکی از مناسبت هایی که پیش رو داریم، روز ملی جمعیت است و هفته پیش رو نیز متعلق به این موضوع است، در استان ما توسط معاونت محترم امور بانوان استاندار جلسه ای در این خصوص برگزار شد و قرارگاهی فعالیت این حوزه در استان را به عهده گرفت، تمام نهادهای زیربط برای مدیریت جمعیت باید پای کار بیایند، همه مومنین و متدینین نیز برای این امر مهم پای کار باشند.

 

 

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: موضوع جمعیت در لسان رهبر فرزانه انقلاب مهمترین موضوع مهمی است، اگر ما در جمعیت ضعیف شویم جامعه ما دچار مشکلات جدی خواهد شد، اگر ما در جمعیت ضعیف شویم نیروهای مسلح نیرومند نخواهیم داشت، همچنین اقتصاد ما به سستی و ضعف می گراید و نمی توانیم با کشورهای دیگر رقابت کنیم.

 

 

 

آیت الله عابدینی تصریح کرد: کسانی آمدند ما را به این دام انداختند که خودشان به شدت دنبال این هستند که جمعیت خود را افزایش دهند اما این نسخه‌ها را برای ما نوشته اند، هر فرزند یک سرمایه است، هر فرزند دو بازو برای کار کردن دارد، هر فرزند عقل و اندیشه دارد، این ها هر کدام سرمایه‌های گران‌بهایی هستند که جامعه ما به شدت به این سرمایه‌ها محتاج است، هر انسانی اگر در مسیر صحیح قرار بگیرد می تواند زمینه رزق چندین نفر را فراهم کند.

 

 

 

وی با اشاره به اهمیت طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، گفت: رزق هر انسانی فقط دست خداست، خداوند فرموده مبادا به خاطر رزق و روزی فرزندان خود را بکشید، در آیه 31 سوره مبارکه اسرا آمده «وَلَا تَقْتُلُوا أَوْلَادَكُمْ خَشْيَةَ إِمْلَاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَإِيَّاكُمْ إِنَّ قَتْلَهُمْ كَانَ خِطْئًا كَبِيرًا» یعنی (هرگز فرزندان خود را از ترس فقر به قتل نرسانید و زنده به گور نکنید که ما رازق آن ها و شما هستیم)، قتل فرزندان گناه بسیار بزرگی است.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مناسبت‌های پیش‌رو روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف است، این نیز یکی از مسائل مهم است، متاسفانه جامعه ما را در بسیاری موارد در معرض مصارف بی‌جا و ناعادلانه قرار داده اند، زمینه‌هایی را فراهم کرده اند که عده ای برای چندین نسل بعد از خود نیز ثروت‌اندوزی کرده اند و بیت المال را غارت کرده و به خود اختصاص داده اند، این اتفاقات نامناسبی بوده که پیش از این در جامعه رخ داده است.

 

سودجویان و احتکارکنندگان به شدّت برخورد شود

 

آیت الله عابدینی ادامه داد: اکنون دولت محترم آمده جراحی اقتصادی می کند، ابتدای کار ممکن است مانند هر عمل جراحی سختی و دشواری داشته باشد اما با صبر و حمایت مردم نتیجه‌بخش خواهد بود، دولت زمانی که می آید مسائلی را اصلاح کند یک عده سوءاستفاده‌گر می آیند جنس هایی که ربطی به این موضوع ندارد را گران می کنند، یک عده اشخاص ناجوانمرد و بی‌رحم نیز آذوقه مردم را احتکار و انبار می‌کنند و مردم را به زحمت می‌اندازند تا لقمه حرام بیشتری گیر خودشان بیاید و فاصله بین فقیر و غنی بیشتر شود.

 

 

 

وی تأکید کرد: ما باید بیاییم از دولت حمایت کنیم تا در جراحی اقتصادی موفق شود، یعنی به گونه ای نباشد که رزق مردم را دیگران به یغما ببرند، این را تنها با حمایت مردم می توان پیش برد، همان هایی که منافعشان در خطر است، یعنی سودجویان در داخل و حامیان آن‌ها اعم از امریکا و انگلیس در خارج در حال تزریق یأس و ناامیدی به مردم هستند و می خواهند این را به مردم القا کنند که شما گرفتار هستید و راه به جایی نمی‌برید، در حالی که ما می دانیم این جراحی نتیجه می دهد.

 

 

 

مسئولان نظارت جدی‌تری بر بازار داشته باشند

 

خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: البته همان گونه که مسئولان از مردم انتظار صبر و بردباری دارند بسیار جدی‌تر به مسئولین سفارش می‌کنیم که لازم است در این شرایط کنترل بیشتری بر بازار داشته باشند، نگذارند افراد سودجو هر غلطی که خواستند بکنند، باید حمایت‌ها از سفره مردم افزایش پیدا کند، ما از زحمات مسئولین تشکر می کنیم ولی انتظار داریم تلاش‌های خود را افزون کنند، باید همواره بر افرادی که برای نظارت بر بازار می فرستند نیز نظارت داشته باشند تا مبادا آنان چشم خود را بر فسادهای اقتصادی ببندند، رصدها و گزارش‌ها باید صحیح باشد و مانع از فسادها و احتکارها شود، البته تاکنون نیز بارها شنیده ایم که انبار احتکار کالاها کشف شده است که الحمدلله مشارکت و همراهی مردم نیز در این امر موثر بوده است.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: نخستین محاصره اقتصادی جدی علیه جمهوری اسلامی ایران توسط امریکا و اروپا در سال 1359 بود که تاکنون نیز هر چه توانسته اند هر روز یک تحریم بر تحریم های گذشته افزوده اند اما ملت ما از گذشته توانمندتر شده اند و همین توانمندی پاسخ تحریم های آنان است، دشمن رحم ندارد زیرا داروهایی را ممنوع کرد که جان بیماران ما در بیمارستان ها به آن داروها بستگی داشت، اما این برای دشمن مهم نبود و بیماران ما جان خود را از دست دادند، دشمن نیز همین را می خواهد.

 

 

 

وی اظهار کرد: خداوند می فرماید این ها بدترین و خشن ترین دشمنان هستند، ما نیز از آنان انتظاری نداریم، از مردم انتظار صبوری و از دولت انتظار خدمت و نظارت داریم، دولت باید در باب سفره و معیشت مردم مراقب باشد تا مشکلات برطرف شوند.

 

 

 

آیت الله عابدینی تاکید کرد: در این ایام یاد و خاطره پیروزی خرمشهر را گرامی می داریم، بارها شنیده اید که صدام که لعنت و عذاب خدا بر او باد، صریحا اعلام کرد اگر ایرانی ها توانستند خرمشهر را پس بگیرند من کلید بصره را به آن ها خواهم داد، ایرانی ها خرمشهر را پس گرفتند و صدام این را باور نمی کرد.

 

 

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: بنده به خاطر دارم که در آن روز به یاد ماندنی، در بازار قزوین بودم، یک مرتبه برنامه رادیو تغییر کرد و موسیقی پیروزی پخش شد که خرمشهر، شهر خون و قیام آزاد شد، شور و اشتیاقی وصف ناپذیر در مردم به وجود آمد و همه به خیابان امام آمدند و به سمت سبزه میدان حرکت کردند و از آن جا به خیابان نادری حرکت کردند که پایگاه سپاه پاسداران بود، مردم زیادی در آن جا جمع شدند، نه کسی این مردم را دعوت کرده بود و نه کسی برای تجمع تبلیغ کرده بود، بلکه مردم به صورت خودجوش به خیابان آمده و ابراز خوشحال کردند.

 

 

 

وی تصریح کرد: آن زمان خرمشهر را آزاد کردیم و خوشحال بودیم، الان باید چقدر خوشحال باشیم که کربلا آزاد شده است؟ اکنون داریم به جایی می رسیم که آزادی قدس را ان‌شاءالله شاهد باشیم، کم کم داریم به جایی می رسیم که مکه و مدینه از زیر سلطه نوکران آمریکا و انگلیس یعنی سعودی ها آزاد شود، یقین داریم همه این اتفاقات رخ خواهد داد، همان طور که یمن از شر سعودی ها و امریکا آزاد شد، همان گونه که سوریه و عراق آزاد شدند، هر روز این استقلال در کشورهای اسلامی قوی تر می شود و ما به نتایج بیشتری می رسیم، البته قبل از همه این ها، ایران اسلامی از زیر سلطه امریکا و دست نشاندگان او استقلال و آزادی به دست آورد.

 

 

 

خطیب نماز جمعه قزوین خاطرنشان کرد: ما باید شکر خدا را برای این پیروزی ها به جا بیاوریم، جوان ها شاید به خاطر نداشته باشند، بروند از بزرگترها بپرسند که مملکت ما در چه شرایطی بود قبل از این که انقلاب اسلامی به پیروزی برسد؟

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: در لبنان چند پیروزی تاریخی با این پیروزی اخیر از نظر زمانی همراه شده است، یکی عقب نشینی نیروهای رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان که تقریبا نخستین پیروزی چشمگیری بود که همه تعجب کردند، بنده به یاد دارم در سال 2000 میلادی وقتی فیلم این عقب نشینی را نشان می دادند چقدر تماشایی بود جاهایی که تا دیروز صهیونیست ها در آن بودند، این ها توسط رزمندگان و شیعیان مجاهد جنوب لبنان به عقب رانده شدند، با این پیروزی رزمندگان اسلام، صهیونیست ها روحیه خود را باختند و روحیه مومنین و مسلمین در همه جا قوت گرفت.

 

 

 

وی افزود: پیروزی بعدی نیز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی در سال 1379 بود، این نیز یک پیروزی بزرگ بود که کشتی صهیونیستی هدف قرار گرفت و صهیونیست ها اذعان کردند که وقتی کشتی ما را زدند یعنی دیگر نیروی دریایی نداریم، اگر هم داریم خاصیتی ندارد، برای این که هر کجای نیروی دریایی ما می تواند هدف موشک های حزب الله لبنان قرار بگیرد، این را خود صهیونیست ها اعتراف کردند.

 

 

 

آیت الله عابدینی عنوان کرد: این پیروزی که این روزها نصیب مردم لبنان شد، انتخابات لبنان بود، در این انتخابات امریکایی ها هر چه می توانستند سرمایه گذاری کردند که آشوب به پا کرده و اختلاف ایجاد کنند و افراد مورد نظر آن ها رای بیاورند، این ها فراوان پول خرج کردند و تلاش کردند زمینه دعوا، درگیری و اختلافات داخلی را در لبنان ایجاد کنند.

 

 

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: رهبر فرهیخته حزب الله سید حسن نصرالله خوب مدیریت کرد و نگذاشت اختلافات پا بگیرد، وحدت و همدلی را تشویق کرد و می گویند آرام‌ترین انتخابات در دهه های اخیر علی رغم شیطنت هایی که پیش آمد، همین انتخابات بود که در نهایت با پیروزی حزب الله همراه بود.

 

 

 

وی تصریح کرد: حمایت های ایران در بحران هایی که آن ها نیازمند سوخت بودند بسیار اثرگذار شد و سید حسن نصرالله نیز به اسرائیلی ها گفت کشتی های انتقال دهنده سوخت به معنای خاک لبنان است و هر اقدامی با پاسخ جدی مواجه خواهد شد. با این کار هم مشکل ایران که نیازمند ارز و در آمد بود برطرف شد و هم مشکل برادران لبنانی که نیازمند سوخت بودند.

 

 

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: برگزاری کنگره شهدای روحانی را در سراسر کشور داشتیم، به دلیل اینکه سید آزادگان حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر ابوترابی از استان قزوین بودند، قزوین را مرکز برگزاری همایش قرار دادند و همایش نهایی نیز در قم برگزار می شود.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: رحلت آیت الله فاطمی‌نیا که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب عالم واعظ درس آموز بودند را تسلیت عرض می کنم؛ کمتر کسی را داریم که تحت تأثیر بیانات اثرگذار و دلنشین این عالم قرار نگرفته باشد. این عالم بزرگوار بعد از عمری تبلیغ به رحمت خدا رفتند و از خداوند متعال می خواهیم ایشان را با اجداد طاهرینشان محشور بفرمایند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار