دهمین جلسه هماهنگی کمیته های ستاد برگزاری کنگره ملی 10هزار شهید جامعه عشایری به میزبانی چهارمحال و بختیاری در استانداری برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۳۵۳۳۱
|
۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ محسن حسین‌میرزایی در دهمین جلسه هماهنگی کمیته های ستاد کنگره 10هزار شهید جامعه عشایری کشور گفت: سه روز پایانی خردادماه کنگره در استان و با حضور خانواده شهدای عشایر سراسر کشور برگزار می‌شود و امیداست بتوان با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های استان کنگره‌ای در خور و شان شهدا برگزار شود.

وی ادامه داد: در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره کمیته‌های زیرمجموعه ستاد تشکیل و هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است و انتظار می‌رود تا مردم استان نیز با همراهی و همکاری خود مسوولان را در برگزاری هرچه بهتر این کنگره یاری دهند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری بر ضرورت تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌ها نقش مهمی در تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و قدردانی از خانواده شهدا دارد.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست به نحوه برگزاری این کنگره اشاره کرد و گفت: این برنامه ملی در روز‌های ۲۹ تا ۳۱ خرداد در شهرکرد برگزار می‌شود.

سردار علی محمد اکبری، برگزاری شب شعر با حضور ۲۰۰ نفر از شعرای نامی کشور، حضور ۵۰۰ نفر از اعضای خانواده شهدای مدافع حرم از جامعه عشایری را از برنامه‌های جنبی این کنگره عنوان کرد.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در روز ۳۱ خرداد که اصل کنگره برگزار می‌شود، بیش از ۱۰ هزار نفر از داخل و خارج از استان در این اجلاسیه حضور پیدا می‌کنند.

اکبری با اشاره به آغاز فعالیت کنگره ۱۰ هزار جامعه عشایری در استان، افزود: از پنجم خرداد بحث فضاسازی و اعلام آمادگی استان برای برگزاری کنگره آغاز می‌شود.

مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: ایران اسلامی در برهه‌های مختلف شاهد حضور معنوی و باشکوه مردم بوده که یکی از این عرصه‌ها دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام سید امان‌الله صدر افزود: در همین راستا امید می‌رود با حضور معنوی و گرم مردم استان شاهد شکل گیری جلوه‌های زیبا و معنوی در برگزاری کنگره شهدای عشایر کشور باشیم.

وی اضافه کرد: کنگره شهدای عشایر سراسر معنویت و فرصت مغتنمی است که مردم استان باید استفاده کنند و در میزبانی از مردم سراسر کشور جلوه‌های زیبایی را خلق کنند.

مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه چهارمحال و بختیاری افزود: نیمی از شهدای روحانیت عشایر متعلق به استان است و استان از ظرفیت‌های بالایی در این حوزه برخوردار است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار