مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان ایلام به فضاسازی‌های دشمن علیه روحانیت اشاره و گفت: برگزاری کنگره شهدای روحانی خنثی کننده توطئه‌های دشمن بر علیه روحانیت است.
کد خبر: ۹۴۳۵۴۴۷
|
۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت‌الاسلام علی اشرف علیمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، به  فضاسازی‌های دشمن علیه روحانیت اشاره و اظهار داشت: این فضاسازی‌ها روحانیت را از سنگر دفاع از اسلام وانقلاب خارج نمی‌کند. 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: روحانیت طلایه‌دار تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی بوده و این طلایه‌داری را به نیابت از مردم عزیز و ولایی ایران به پیش می‌برند تا دشمن در توطئه و دسیسه چینی‌های خود ناامید و زبون شود. 

علیمحمدی در حاشیه برگزاری کنگره ملی 4 هزار شهید روحانی یادآور شد: 4 هزار شهید روحانی نشانی از مردمی بودن، در صحنه بودن و در کنار مردم بودن در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌ها است و روحانیت با تقدیم این شهدا در دوران پر افتخار انقلاب اسلامی اثبات کرده که پرچمدار مردم داری و در کنار مردم بودن است. 

وی برگزاری مراسم یاد و نام شهدا را تحقق تبیین گفتمان ایثار، شهادت و تفکر جهادی عنوان کرد و گفت: روحانیت در کنار وظیفه اصلی خود که همانا تبلیغ دین اسلام و  ارشاد مردم به سوی کار خیر ،امر خیر، رفتار و منش خیر است حضور در صحنه‌های مختلف و تلاش برای تحقق گفتمان جهاد و شهادت را نیز برای خود وظیفه می‌داند. 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: به‌ همین دلیل روحانیت معظم و معزز با این حرکت الهی و با دادن جان عزیزشان نشان دادند که روحانیون هم با زبان و هم با عمل حاضرند جانشان را فدای اسلام ، انقلاب و نظام ولایت رهبری و ملت کنند .

  نماینده ولی‌فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به وظیفه عالمان دینی که برگرفته از فرهنگ عاشورایی است افزود: امام حسین(ع) در کربلا در باب وظیفه‌ای که بر عهده داشت تا مردم را از گمراهی و جهالت نجات بدهد و عالمان دینی به خاطر بیداری ملت‌ها، آگاهی و معرفت ملت‌ها به خدا و اهل‌بیت جانشان را در کنار دیگر شهدای عزیز فدا کردند. 

علیمحمدی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: اگر حرکت روحانیت نبود و در رهبریت این نهضت و این انقلاب را مدیریت نمی‌کرد، قطعا این انقلاب به پیروزی نمی‌رسید چرا که از برکات روحانیت ،حضور مردم در صحنه و در کنار روحانیت است. 

وی افزود: از برکت دین اسلام و حضور مردم با رهبری روحانیت و عالمان دینی توانستیم یک حرکت عظیم الهی را هدایت کنیم و بعد از 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی با اقتدار در مقابل استکبار بایستیم. 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان ایلام بیان داشت: امروز شاهد هستیم که آمریکای جنایتکار 700 میلیون دلار برای نظامی‌گری خود هزینه می‌کند و این عمل نشان می‌دهد که استکبار و این شیطان بزرگ به دنبال نابودی ملت‌ها است اما علمای دین با ایستادگی و اقتدار نمی‌گذارند ملت‌ها اسیر استکبار جهانی شوند. 

وی افزود: به برکت خون شهدای عزیزمان به ویژه شهدای روحانیت و شهید حاج‌ قاسم سلیمانی محور مقاومت در همه جهان اسلام شکل گرفته‌ است و به لطف خداوند متعال اسلام و انقلاب همیشه پیروز است.

علیمحمدی تصریح کرد: در این کنگره که امروز برگزار شد ما شاهد یادآوری رشادت‌های 4000 هزار شهید روحانی کشور و 11 شهید روحانی استان ایلام بودیم

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان ایلام افزود: با همراهی استاندار، نماینده ولی‌فقیه در استان و سردار شاکرمی به دیدار خانواده‌های این شهیدان معزز رفتیم تا یاد این شهدای گرانقدر زنده نگه داشته شود. 

وی با اشاره به اینکه یاد و خاطره شهدای گرانقدر در تمام ادارات و در سطح معابر با نصب پلاکارد زنده نگه داشته شد، افزود: این حرکت ارزشمند برای مردم ما یادآور نقش اساسی روحانیت در پیروزی انقلاب و مقاومت در دفاع مقدس بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار