همدان-امام جمعه همدان با بیان اینکه اسلام به مسئله اقتصادی و رفاهی جامعه توجه دارد، گفت: همه مسئولان موظف هستند رفاه اقتصادی مردم و جامعه را فراهم کنند.
کد خبر: ۹۴۳۵۵۷۱
|
۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان، با بیان اینکه اسلام به مسئله اقتصادی و رفاهی جامعه توجه دارد، اظهار داشت: همه مسئولان موظف هستند رفاه اقتصادی مردم و جامعه را فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید گرانی‌ها کنترل شود، تصریح کرد: همه ما می‌دانیم‌ که با دستور دادن مسئولان مشکلات حل نمی‌شود و باید سیاست‌های اقتصادی جامعی داشته باشیم تا کنترل شود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه اگر قیمت‌ها گران باشد و مردم نتوانند مخارج ضروری خود را تامین کنند امانت‌داری در جامعه آسیب می‌بیند، گفت: برخی به سمت احتکار و خریدهای بیش از اندازه حرکت می‌کنند.

شعبانی با بیان اینکه گرانی یک مسئله منفی است و باید برایش تدبیر کرد، گفت: اگر امنیت در جامعه نباشد آن کشور توسعه پیدا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مهمترین اولویت جامعه توجه به رفاه اقتصادی است، چراکه اگر جامعه رفاه اقتصادی نداشته باشد حرکت به سمت معنویت کند یا متوقف می‌شود، تصریح کرد: مورد دوم عدالت و مبارزه با فساد است.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه باید در بازار کالا فراوان باشد و مردم بتوانند تهیه کنند، عنوان کرد: اقتصاد متزلزل آزار دهنده است.

شعبانی به عادلانه‌سازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: باید مراقبت شود که این طرح سبب گرانی سایر کالاها نباشد و برای خانواده‌ها مشکلات اقتصادی ایجاد نشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توصیه مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس اشاره کرد و افزود: نمایندگان باید مسائل اصلی را از فرعی جدا کنند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه اقتصاد مسئله اصلی دولت است، گفت: مسئله بعدی مدیریت فضای مجازی رها شده و مباحث فرهنگی است.

شعبانی به حادثه آبادان در روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: به مردم‌ شریف آبادان تسلیت می‌گویم.

وی با بیان اینکه در این حادثه برخی مراجع انتقاد کردند که چرا به توصیه‌ها و هشدارها توجه نشده، تصریح کرد: با مافیایی که جان مردم را به خطر می‌اندازند باید برخورد شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار