خبرهای داغ:
سیاهکالی مرادی با تاکید بر اینکه هرگونه مشارکت برای تأمین هزینه مدارس داوطلبانه است و به هیچ‌وجه اجباری نیست، گفت: دانش آموزان مدارس دولتی فقط هزینه بیمه حوادث و کتاب را می‌پردازند.  
کد خبر: ۹۴۴۰۰۲۵
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷

قزوین_نقی سیاهکالی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه هرگونه مشارکت برای تأمین هزینه مدارس داوطلبانه است و به هیچ‌وجه اجباری نیست، گفت: دانش آموزان مدارس دولتی فقط هزینه بیمه حوادث و کتاب را می‌پردازند.

 

 سیاهکالی مرادی افزود: در صورت دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تخلف در حین ثبت‌نام در مدارس و دریافت وجه، خاطیان به هیات رسیدگی به تخلفات معرفی می‌شوند.

 

وی از حضور مستمر بازرسان ستاد نظارت بر ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان قزوین خبر داد و گفت: بازدیدهای میدانی در خصوص ثبت نام دانش آموزان به صورت مستمر در حال برگزاری است و تا پایان فرایند ثبت نام دانش آموزان در طول تابستان ادامه دارد.

 

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: با توجه به اینکه ثبت نام دانش آموزان یکی از مهم‌ترین ارکان پروژه مهر است، ستاد ثبت نام از اول خردادماه سال جاری به منظور اجرای مطلوب فرآیند و رفع مشکلات احتمالی تشکیل و تیم‌های بازرسی در سطح استان، مناطق و شهرستان‌ها به صورت مستمراز مدارس در ایام تابستان بازدید می‌کنند.

 

این مسئول تاکید کرد: ثبت نام پایه هفتم از روز دوشنبه ۳۰ خرداد و پس از اعلام نتایج آزمون‌های خرداد، ثبت نام پایه دهم از روز ۱۰ تیرماه و پس از اعلام نتایج هدایت تحصیلی انجام می‌شود.

 

وی اضافه کرد: مراجعان می‌توانند، در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در زمینه ثبت نام، به ادارات آموزش و پرورش محل سکونت خود مراجعه کنند تا در اسرع وقت در ستادهای نواحی و مناطق به مشکلات آنها رسیدگی شود.

 

سیاهکالی مرادی ادامه داد: دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در میان پایه‌ها برای ثبت‌نام نیاز به مراجعه به مدارس ندارند بنابراین اولیا از این بابت نگرانی نداشته باشند، زیرا به محض ثبت نتایج آزمون‌ها در سامانه مربوطه، به صورت سیستمی ارتقای دانش‌آموز به پایه بالاتر انجام می‌شود.

 

وی یادآور شد: در حال حاضر چهار دسته از مدارس هستند که می‌توانند زمان ثبت‌نام هزینه‌ای را از اولیا دریافت کنند که شامل مدارس غیردولتی، مدارس شاهد، تیزهوشان و مدارس آموزش از راه دور است.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار