همدان-نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه توجه به هویت‌سازی برای کودکان و نوجوانان اصلی مهم و ضروری است، گفت: باید نگاه به جشنواره کودک و نوجوان هویت‌ساز باشد.
کد خبر: ۹۴۴۰۰۳۴
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی امروز در دیدار با اعضای کمیته اجرایی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، با تاکید بر اینکه کودکان به عنوان آینده‌سازان کشور، سرمایه‌های ملی هستند، اظهار داشت: توجه به این قشر می‌تواند در زمینه‌های مختلف، آینده کشور را تحت تاثیر اتفاقات مثبت قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه توجه به هویت‌سازی برای کودکان و نوجوانان اصلی مهم و ضروری است، خاطرنشان کرد: باید نگاه به جشنواره کودک و نوجوان هویت‌ساز باشد تا کودکان و نوجوانان را به عنوان سرمایه ملی با این محتوا پیش ببریم.

امام جمعه همدان افزود: اگر نسل حاضر، هویت ملی و دینی متناسب با فرهنگ اسلامی، ایرانی نداشته باشد، نمی‌توانیم نسل سالم و صالح را برای آینده تربیت کنیم.

وی نمایش را تجسم شده رمان و عاملی برای تقویت قوه تخیل کودکان برشمرد ‌و گفت: این برنامه‌ها کودک را به سمت خلاقیت بیشتر سوق می‌دهد.

شعبانی با تاکید بر اینکه کار برای کودک بسیار پیچیده است، یادآور شد: گاهی از موارد دیالوگ‌هایی در فیلم‌های مربوط به کودکان بیان می‌شود که حرف یک انسان ۴۰ ساله است و بیان آن توسط کودکان اثر خوبی ندارد، بنابراین باید سعی کنیم بچه‌ها در دوران کودکی خود حفظ شوند.

وی توجه و تقویت اعتماد به نفس در نسل حاضر را از دیگر نکات ضروری در این جشنواره عنوان کرد و گفت: دشمن امروز به دنبال آن است که خودباوری مردم را بگیرد و ما را ملتی فاقد اعتماد به نفس نشان دهد.

امام جمعه همدان تصریح کرد: انتظار بر این است در برگزاری این جشنواره‌ها که با هزینه بیت‌المال انجام می‌شود، صرفا شاهد یک برنامه سرگرم کننده نباشیم و در کنار آن توجه به نشاط، حرکت به سمت فکر و اندیشه، تمرکز بر اعتمادسازی و هویت‌سازی مد نظر باشد.

وی با اشاره به اینکه در دوران کرونا، مشکلات بسیاری خصوصا در عرصه کودکان و نشاط این نسل به وجود آمد، بیان کرد: خوب است از این ظرفیت برای ایجاد فضای نشاط و سرگرمی در بین کودکان استفاده شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر اینکه اجرای برنامه‌ها باید در قالب پروتکل‌ها و چارچوب قانونی باشد، یادآور شد: از دیگر مسائلی که باید به صورت ویژه به آن پرداخته شود، توجه به نوع هزینه‌کرد در این مراسم است.

وی ادامه داد: در شرایط اقتصادی فعلی تا آنجا که امکان دارد باید هزینه‌ها مدیریت و نباید اجازه تضییع بیت‌المال داده شود.

شعبانی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان را فرصتی مناسب برای رشد گردشگری استان دانست و خاطرنشان کرد: باید با معرفی استان به افراد حاضر در جشنواره، هم در راستای گردشگری از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود و هم چرخه اقتصادی استان را به گردش درآوریم.

وی تصریح کرد: با معرفی استان، ظرفیت‌های موجود در حوزه هتل‌ها و رستوران‌ها نیز که نزدیک به دو سال در دوران کرونا با مشکل جدی روبرو شده‌اند را می‌توان فعال کرد.

امام جمعه همدان با اشاره به همزمانی ایام برگزاری جشنواره با شهادت امام جواد(ع)، یادآور شد: باید نسبت به این مساله در زمان برگزاری جشنواره توجه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار