حجت الاسلام علی عابدی در ایین درس اخلاق در جمع پاسداران گناوه گفت :با بهره مندی از دستورالعملهای دینی می توان بر اضطراب ترس غلبه یافت
کد خبر: ۹۴۴۱۰۰۸
|
۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از گناوه حجت الاسلام علی عابدی با اشاره به آیاتی از کلام ا... مجید گفت: اضطراب و ترس یکی از بیماری‌ها در جوامع می‌باشد که  امنیت اجتماعی را سلب و مانعی برای رشد و توسعه جامعه محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه گاهی از افرادی شنیده می‌شود که ابراز می‌کنند، افسرده ام، نگرانم، بهم ریخته ام که در جامعه کم وبیش افراد درگیر و مبتلا به آن هستند.
امام جمعه موقت گناوه اضافه کرد: یکی از عوامل اضطراب که قرآن ازآن یاد میکند روزی و خرج ومخارج و ترس از فقر ونداری است.
وی در این زمینه بیان داشت:قرآن کریم میفرماید آنقدراضطراب در مشرکین بودکه بچه هایشان را می‌کشتند 
وی افزود: خداوند در این زمینه در قرآن کریم می‌فرماید لاتقتلوا اولادکم من املاق  خدا روزی شما وآن‌ها را میدهد پس نباید به خاطر ترس از فقر و نداری اضطراب بوجود بیاید چرا که خداوند متعال در قرآن کریم آن را نهی نموده است.
حجت الاسلام عابدی اضافه کرد:با بهره مندی از دستورالعمل‌های دینی می‌توان بر اضطراب وترس غلبه یافت  وی تصریح نمود: رزق و روزی مقدر است و خداوند به همه جنبدگان وموجودات عالم روزی میرساند؛ و اضطراب وحرص زدن باعث افزایش روزی نخواهد شد.
وی اضافه کرد: طبق آموزه‌های دینی و الهی با مدیریت صحیح، با دائم الوضو بودن، با خواندن قرآن و عمل درست به کلام وحی و دستورات ائمه معصوم (س)، با خو ش نیتی و امید وتوکل بر خدای یکتا و تلاش و کوشش وکار تنها می‌توان اضطراب و نگرانی و ترس را کنترل و زندگی سعادتمند در دنیا و اخرت داشته باشیم

ارسال نظرات
پر بیننده ها