خبرهای داغ:
عظیمی عنوان کرد: با توجه به اینکه ثبت نام در بخش معارفی چهل و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تا دهم تیرماه تمدید شده، به جز این بخش، ۶۶۷ نفر از فردا بایکدیگر در مرحله استانی به رقابت می پردازند. 
کد خبر: ۹۴۴۱۴۶۴
|
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵

قزوین_علی عظیمی رييس اداره امور قرآنی اداره كل اوقاف و امورخيريه استان قزوين در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج با اشاره به برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بیان کرد: این مسابقات از فردا در شهرستان های استان قزوین آغاز می شود. 

 

وی گفت: این مسابقات به تفکیک، روز هشتم تیرماه در شهرستان تاکستان، دوازده تیرماه شهرستان آوج، روز ۱۴ و ۱۵ تیرماه با محوریت قزوین و آبیک در شهرستان قزوین، ۲۲ تیرماه در شهرستان بویین زهرا و ۲۳ تیرماه در شهرستان البرز برگزار می شود. 

 

رييس اداره امور قرآنی اداره كل اوقاف و امورخيريه استان قزوين اظهار کرد: با توجه به اینکه ثبت نام در بخش معارفی مسابقه تا دهم تیرماه تمدید شده، به جز این بخش، ۶۶۷ نفر متقاضی شرکت در چهل و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان هستند. 

 

عظیمی عنوان کرد: به تفکیک رشته های مسابقه، در رشته قرائت ۶۴ نفر، رشته ترتیل ۲۱۱ نفر، حفظ کل ۳۵ نفر، حفظ بیست جز ۵۰ نفر، حفظ ده جز ۹۱ نفر، حفظ پنج جز ۱۱۱ نفر، رشته اذان ۵۴ نفر، دعاخوانی ۴۸ نفر و در رشته تواشیح سه گروه ثبت نام کرده اند.

 

وی با اشاره به آمار تفکیک شهرستانی افزود: از شهرستان قزوین بالغ بر ۲۵۶ نفر، شهرستان البرز ۱۴۳ نفر، شهرستان بویین زهرا ۹۱ نفر، شهرستان آوج ۸۱ نفر، شهرستان تاکستان ۵۱ نفر و شهرستان آبیک ۴۱ نفر متقاضی شرکت در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم هستند.

 

وی افزود: در همه شهرستان ها مسابقه در طول یک روز و در شهرستان قزوین به دلیل اینکه شهرستان آبیک به حد نصاب نرسیده به طور همزمان با محوریت شهرستان قزوین، این مسابقات در طول دو روز برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها