خبرهای داغ:
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و شهدای حادثه تروریستی هفتم تیر؛  
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و شهدای حادثه تروریستی هفتم تیر گفت: مظلومیت شهید بهشتی از شهادت ایشان غم‌انگیزتر بود.
کد خبر: ۹۴۴۱۵۲۱
|
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
مظلومیت شهید بهشتی از شهادت ایشان غم‌انگیزتر بود

قزوین_به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و شهدای حادثه تروریستی هفتم تیر ماه سال 1360 که در مسجد امام حسن عسکری (ع) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: شهادت سردار بزرگ اسلام، اندیشمند، متفکر، عارف، فیلسوف، آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفای آن شهید بزرگوار را تسلیت عرض می‌کنم.

 

وی ادامه داد: روزی که این خبر رسید را به یاد داریم، نمی‌خواستیم باور کنیم که این اتفاق ناگوار رخ داده است، البته در تیر ماه حوادث گوناگونی از این قبیل رخ داده است، رهبر فرزانه انقلاب نیز مورد سوء قصد منافقین قرار گرفته و جانباز شدند، همان زمانی که ایشان در بیمارستان بودند اتفاق انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی رخ داد و آیت‌الله بهشتی که از دوستان صمیمی رهبری بودند همراه یارانشان به شهادت رسیدند.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: با مقاومت و استقامت امثال بهشتی‌ها این انقلاب به نتیجه رسید، امام خمینی (ره) وقتی قیام کردند بسیاری از ما مردم هنوز خودمان را نشناخته و راهمان را پیدا نکرده بودیم، آن یاران نزدیک امام تلاش کرده و روشنگری کردند تا اقشار مختلف، امام را بشناسند و اندیشه‌ها و افکار امام علی‌الخصوص موضوع مهم ولایت فقیه را دریابند و برای تغییر سرنوشت‌شان از حکومت طاغوتی شاهنشاهی به حکومت اسلامی تغییر کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی در به نظم در کارها بسیار اهمیت می‌دادند، نقل می‌کنند که شده فردی ساعت 8 با ایشان قرار داشته، اما ده دقیقه مانده به 8 رفته است، ایشان گلایه کرده و گفته‌اند قرار ما ساعت 8 بوده است، شما چرا زود آمدید، من برای این ده دقیقه برنامه‌ریزی داشتم، هنر این است که در قرارها به موقع حاضر شوی.

 

وی تأکید کرد: آیت‌الله بسیار مهربان و متواضع بودند، خداوند در آیه 63 سوره فرقان فرموده بندگان خاص خدای رحمان آنان هستند که بر روی زمین به تواضع و فروتنی راه روند و هرگاه مردم جاهل به آنها خطاب و عتابی کنند با سلامت نفس و زبان خوش جواب دهند، اگر بخواهیم این آیه را بفهمیم باید زندگی شهید بهشتی را ببینیم، قرآن در آیه‌های پایانی سوره فرقان ویژگی‌های عبدالرحمن را بیان می‌کند، در حقیقت تفسیر عملی و میدانی شخصیتی مانند آیت‌الله بهشتی بوده است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند در آیه 30 سوره فصلت فرمود به یقین کسانی که گفتند پروردگار ما خداوند یگانه است، سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که نترسید و غمگین نباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است، کسانی که گفتند پروردگار ما خدای یگانه است سپس استقامت کردند، اگر دوران طاغوت و شکنجه بود این‌ها سر حرف خود ایستادند، اگر دوران دفاع مقدس بود این‌ها سر حرف خود ایستادند، این شهدای عزیز، این سرداران گرانقدر، این بسیجیان محترم، همچنین خانواده‌های محترم شهدا استقامتشان کمتر از شهدا نبوده است، همه با هم استقامت کردند.

 

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: خداوند در آیه 13 سوره احقاف می‌فرماید «فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ»، یعنی این‌ها هیچ خوف، حزن، نگرانی و غم و غصه‌ای در جانشان وجود ندارد، رمز این در آیه 30 سوره فصلت است، زیرا این‌ها آنقدر لیاقت پیدا می‌کنند که فرشتگان خدا به قلب و جان این‌ها نازل می‌شوند و به این‌ها می‌گویند نترسید، غمگین و ناراحت نباشید، بشارت بر شما بخاطر بهشتی که به شما وعده داده شده است، بهشت انتظار امثال شهید بهشتی را می‌کشد.

 

وی یادآور شد: خداوند در آیه 29 سوره انفال فرمود ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اگر از مخالفت فرمان خدا بپرهیزید، برای شما وسیله‌ای جهت جدا ساختن حق از باطل قرار می‌دهد؛ روشن‌بینی خاصّی که در پرتو آن، حق را از باطل خواهید شناخت؛ و گناهانتان را می‌پوشاند؛ و شما را می‌آمرزد؛ و خداوند صاحب فضل و بخشش عظیم است، اگر در چراغ جلوی ماشین ما اخلالی وارد شود شب‌ها نمی‌توانیم رانندگی کنیم، اگر چشممان مشکل داشته باشد نمی‌توانیم جایی برویم، اگر تقوا نداشته باشیم حق و باطل را نمی‌فهمیم، چرا بهشتی آن‌قدر مظلوم شد؟ برای اینکه آن تقوایی که فرق بین بنی‌صدر و بهشتی را بفهمد کم بود، نمی‌فهمیدند بنی‌صدر چه می‌گوید و بهشتی چه می‌گوید، اما آن‌ها که دلشان روشن بود می‌فهمیدند.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: بنده آدم‌هایی را می‌شناختم که در روستا زندگی می‌کردند، تنها سوادی که داشتند سواد قرآنی بود، اما با دل پاکی که داشتند و لقمه حلالی که خورده بودند و اخلاصی که در آن‌ها بود، هر کجا به دو راهی رسیدند، راهشان را پیدا کردند، هیچ وقت ندیدیم در زمان منافقین فریب بخورند، در زمان خلق مسلمان فریب بخورند، زمان بنی‌صدر به دام امثال او بیفتند، در سال 57-58 که این اتفاقات می‌افتاد چنین افرادی راه خود را درست رفتند، نه دانشگاهی و نه حوزوی بودند، اما راه را بلد بودند، چون بی‌تقوا نبودند، اگر هر کس اهل تقوا باشد خدا به او فرقان می‌دهد تا راهش را پیدا کند، بهشتی‌ها، باهنرها و رجایی‌ها این‌گونه زندگی کردند، این‌ها همه با رهبر فرزانه انقلاب رفیق بودند و با یکدیگر فعالیت‌ها را پیش می‌بردند، همه‌شان هم گرد وجود امام (ره) می‌گشتند و همه بهشتی هستند.

 

مظلومیت شهید بهشتی از شهادت ایشان غم‌انگیزتر بود

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: شیاطین تلاش کردند امثال بهشتی‌ها را در ذهن دیگران طوری نشان دهند که برخی به او بدبین شوند و برخی تا لحظه شهادت به او ناروا می‌گفتند، شهید بهشتی آنقدر مظلوم شد که امام (ره) فرمود مظلومیت بهشتی برای ما از شهادت او غم‌انگیزتر است.

 

وی ادامه داد: اگر کسی مخلَص شد خدا در زندگی او برکت جاری می‌کند، مثل بهشتی‌ها زیاد آمدند و رفتند، حتی سردار سلیمانی‌ها در مکتب امثال این‌ها سردار سلیمانی شدند، این‌ها برای سرداران بزرگ و مدافعان و قاطبه ملت ما معلم بودند، همه ما گاهی مستقیم و گاهی غیرمستقیم از مکتب معرفتی و اخلاصی و مؤمنانه این‌ها بهره برده‌ایم، منبرهایی که گوش می‌کنیم ریشه در تفسیر شخصیت عرفانی امثال شهید بهشتی دارند.

 

 

 

وی خاطرنشان کرد: شهدای بزرگ حجت را بر ما تمام کرده‌اند، بهشتی نگذاشته برای ما بهانه‌ای باقی بماند، قاسم سلیمانی حجت را بر ما تمام کرده است، شهدا نیز چنین هستند.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: آیت‌الله بهشتی و امثال ایشان روی ما تأثیر می‌گذاشتند که ما راهمان را پیدا کنیم، راه بهشتی راه بهشت بود.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها