نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: امروز نیز شاهد خفت آل سعود به دست قدرتمند و مقاوم مردم یمن هستیم اما با مقاومت و ایستادگی مردم یمن، ذلیل شدن آل سعود هویدا شد.
کد خبر: ۹۴۴۲۰۵۲
|
۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، آیت الله رسول فلاحتی،  در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلای این شهر با تبریک روز ازدواج حضرت زهرا سلام الله علیها و امام علی علیه السلام اظهار کرد: بالا رفتن سن ازدواج و عدم رغبت برای فرزنددار شدن یکی از مسائل پیش روی جوانان است که با سبک زندگی ایرانی اسلامی تفاوت دارد لذا انتظار می‌رود نظام اسلامی با تدابیری به مسئله جوانی جمعیت نگاه ویژه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ششم ذی‌الحجه، یادآور شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست مأموران آل سعود در سال ۱۳۶۶ است، بیان کرد: امروز نیز شاهد خفت آل سعود به دست قدرتمند و مقاوم مردم یمن هستیم اما با مقاومت و ایستادگی مردم یمن، ذلیل شدن آل سعود هویدا شد به گونه ای که امروز آل سعود به جمهوری اسلامی متوسط می‌شود که جلوی یک یمنی ها را بگیرید.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دوازدهم تیرماه سالروز هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی و لکه ننگی در تاریخ آمریکاست، تصریح کرد: امپراطوری رسانه دنیا به گونه‌ای عمل کرده که برخی از ملت‌ها به این باورند آمریکا دنبال حقوق بشر است در صورتی که به گواه تاریخ اینگونه نبوده، آن‌ها افرادی خود برتر بین بوده و به عنوان عنوان سردمداران منافق هر روز با یک رنگ و لعاب در جوامع جهانی حاضر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها امروز همواره تکرار می‌کنند که باید با آمریکا کنار بیاییم در صورتیکه جنایات آمریکا را فراموش نکرده و نخواهیم کرد، گفت: باید جنایات آمریکا را به نسل جوان متذکر شد تا بدانند که چه کسانی در دنیا با جرم و جنایت از حقوق بشر دم میزنند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به جنایات آمریکا در جهان بیان کرد: بمباران هیروشیما، مداخله در جنگ کره شمالی و جنوبی، به کارگیری سلاح‌های شیمیایی تجاوز و اشغال افغانستان، اشغال عراق و نابودی زیرساخت‌های این کشور، اشغال عراق، ایجاد زندانهای مخوف مانند ابوقریب ودیگر زندان ها در جهان، حمایت همه جانبه سعودی‌ها در کشتن مردم یمن، حمله نظامی به طبس، تجهیز همه جانبه صدام برای حمله به ایران، تحریم‌های سخت علیه جمهوری اسلامی تلاش برای ایجاد آشوب های داخلی مانند فتنه ۸۸، ۹۶، ۹۷ و همچنین حمایت از اجتماعات اسلطنت طلبان و منافقان از جنایات ای است که آمریکایی‌ها مسبب آن بوده و همچنان برای رسیدن به این سراب در تلاش هستند.

فلاحتی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در تلاش هستند تا ایران به انرژی هسته‌ای دست پیدا نکنند، گفت: ملتی که این همه دانشمند و فرهیخته دارد که هر کدام یک انسان متعالی هستند چرا نباید انرژی هسته‌ای داشته باشد؟

فلاحتی با اشاره به اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی عزیز و دانشمندان هسته‌ای از دیگر جنایات آمریکایی‌هاست، افزود: حمایت آنها از منافقینی که ۱۷ هزار نفر از مردم ما را کشتند از دیگر جنایات آمریکایی هاست که نه فراموش کرده‌ایم و نه می‌بخشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات